هنروتجربه: مراسم آیین دیدار فیلم «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی شامگاه سه‌شنبه ۱۹ آذرماه در خانه هنرمندان برگزار شد.

خانه هنرمندان شامگاه روز سه‌شنبه ۱۹ آذرماه میزبان برگزاری مراسم آیین دیدار فیلم «حوا، مریم، عایشه»  بود.در این مراسم که با استقبال تماشاگران همراه بود، هنرمندانی و چهره‌های سیاسی چون علی ربیعی، سید محمد بهشتی، جمشید محمودی، نوید محمودی، محمدرضا دلپاک، جعفر صانعی مقدم، محسن خان‌جهانی،لقمان خالدی، سلمان فرخنده، کاوه معین‌فر، مجتبی میرطهماسب، مجید سعیدی و…حضور داشتند.

در این مراسم و پیش از نمایش فیلم و پس از امضای پوستر توسط حاضرین، عوامل این فیلم به روی صحنه آمدند و کوتاه با تماشاگران سخن گفتند.

کتایون شهابی تهیه‌کننده فیلم «حوا، مریم، عایشه» درباره این فیلم بیان کرد: «از تمامی هنرمندان و چهره‌های سرشناس و مردمی که در این هوای سرد به دیدن فیلم آمدند، سپاسگزارم و امیدوارم از تماشای فیلم لذت ببرید. سینما کاری تیمی و گروهی است و از تمامی عوامل فیلم که با وجود سختی‌های فراوان در افغانستان زحمت کشیدند ممنونم و خوشحالم هنروتجربه از این فیلم حمایت کرد و در گروه هنروتجربه اکران می‌شود».

در ادامه صحرا کریمی نیز ضمن تشکر از عوامل فیلم و تماشاگرانی که به دیدن فیلم آمده‌اند،گفت:« فیلم قصه ساده‌ سه زن از سه قشر مختلف افغانستانی است و هیچ ادعایی ندارد. تنها ادعای فیلم این است که در خاک ناامن افغانستان توانستم اولین فیلم بلند داستانی خود را بسازم و روایت جدیدی را از زنان افغانستانی به دنیا معرفی کنم».

کریمی افزود: «ایران و افغانستان دو کشور هم‌زبان و هم‌سایه هستند و این فیلم می‌تواند اتحاد دو کشور را نشان دهد. من ایران را زادگاه خودم می‌دانم و امیدوارم از تماشای فیلم لذت ببرید».

پس از آن سینمادوستان و سینماگران به تماشای فیلمی نشستند که داستان سه زن افغان از سه قشر مختلف را روایت می‌کند.