هنروتجربه: پوستر مستند«شیب تند» به کارگردانی لقمان خالدی که در دو بخش ملی و بین‌الملل سینما حقیقت حضور دارد، منتشر شد.

به گزارش  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پوستر فیلم مستند «شیب تند» به نویسندگی و کارگردانی لقمان خالدی، هم‌زمان با برگزاری سیزدهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران سینما حقیقت منتشر شد. آرمان کوچکی طراحی لوگو و پوستر این فیلم مستند را بر عهده داشته است.

این فیلم به تهیه‌کنندگی احسان علیخانی و بر اساس طرح اولیه او، روایتی است از منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب استان کرمانشاه که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شده است.

یک سال پس از زلزله غرب ایران که سال ۱۳۹۶ در استان کرمانشاه خسارت‌های فراوانی به چندین شهر این استان وارد کرد، گروه سازنده فیلم «شیب تند» برای ساخت این فیلم مستند به یکی از روستاهای سرپل‌ذهاب، روستایی که خطر دو سنگ عظیم‌الجثه بعد از زلزله، آن را تهدید می‌کند، می‌روند.داستان این فیلم درباره‌ اهالی همین روستا است که با هر باد و باران و پس لرزه‌ای نگران افتادن این سنگ‌ها هستند، به همین دلیل بازسازی روستا متوقف و از روستاییان خواسته شده است روستاهایشان را جا به جا کنند.

فیلم‌برداری این فیلم را سرکیو مسگری، صدابرداری پژمان راژ، صداگذاری زهره علی‌اکبری، موسیقی مسعود سخاوت‌دوست و تدوین را لقمان خالدی بر عهده‌ دارند. از حسن شرف‌الدین به‌عنوان مترجم و رضا تاری‌وردی طراح زیرنویس نام برده شده است. همچنین کار تصحیح رنگ این فیلم بر عهده محراب مشهدبان و شهرام کیور بوده است.

فیلم شیب تند که به دو بخش ملی و بین‌الملل سینما حقیقت راه یافته است، قرار است روزهای چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن شماره چهار و جمعه ۲۲ آذر ساعت ۲۲ تا ۲۴ در سالن شماره شش پردیس سینمایی چارسو در بخش مسابقه ملی فیلم‌های نیمه بلند جشنواره «سینما حقیقت» به نمایش گذاشته شود.

لقمان خالدی پژوهش‌گر، نویسنده و کارگردان این فیلم ساخت فیلم‌های «فصل هرس»، «مشترک مورد نظر»، «کمی بالاتر»، «و من مسافرم»، «نساء» و «مهمانی خداحافظی» را در کارنامه دارد.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» از ۱۸ تا ۲۵ آذر ۱۳۹۸ در پردیس سینمایی چارسو در حال برگزاری است.

برچسب‌ها: