هنروتجربه: چند وقت پیش بود که تد ساراندوس، مسئول ارشد تولید محتوای نتفلیکس در نشستی اعلام کرد که «مرد ایرلندی» (مارتین اسکورسیزی) در هفت روز ابتدای اکرانش توسط بیش از ۲۶ میلیون کاربر دیده شد.

علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که در ماه اول نمایش «مرد ایرلندی» در نتفلیکس (که با وجود طرح ویژه‌ای برای اکران این اثر اسکورسیزی در عمل بسیار نکوهش شد و دوباره جنجال به‌پا کرد) بیش از چهل میلیون کاربر آن را تماشا کنند. اگر کمی بررسی و تأمل کنیم می‌فهمیم که این آمار و ارقام خیلی بیش از این‌هاست و منظور نتفلیکس از کاربر (که شاید در ترجمه دقیق‌تر واژه Household بشود از «کاربر خانگی» استفاده کرد‌) پیچیده‌تر است.

جالب این‌که نتفلیکس کاربرانی که زیر هفتاددرصد فیلم را تماشا کرده‌اند در آمار خود لحاظ نکرده و همین طور تماشای دوباره یا چندباره فیلم توسط یک کاربر؛ و این نکته‌ها تماشای فیلم توسط بیش از ۲۶ میلیون نفر را به آمار حیرت‌انگیزتری بدل می‌کند. با وجود این، در قیاس با سایر محصولات نتفلیکس، به‌خصوص سریال‌های تلویزیونی، هیچ رکورد خاصی شکسته نشده است چون فصل سوم سریال «چیزهای عجیب» / Stranger Things 3 در ماه نخست نمایشش توسط ۶۴ میلیون نفر دیده شد و «قفس پرنده» (با بازی ساندرا بولاک) توسط هشتاد میلیون کاربر.

به هر حال، ساراندوس می‌گوید اسکورسیزی خیلی از محبوبیت و آمار دیدن فیلمش راضی و خوش‌حال است.

  • پلی‌لیست