هنروتجربه: اقتباس‌های سینمایی و تلویزیونی متعددی از رمان «زنان کوچک» (لوییزا می الکات) وجود دارد و شاید به همین خاطر سازندگان نسخه جدید با ایده‌هایی غیرقراردادی سراغ این اقتباس جدید رفته‌اند.

این اثر تحسین‌شده گرتا گرویگ نویسنده و کارگردان – که در جوایز گلدن گلوب قدر ندید – با موسیقی متن الکساندر دسپلات همراه است و ظاهراً هر دو از ابتدا نقشه‌های خاصی برای آن داشته‌اند. دسپلات در گفت‌وگوی تازه‌ای با «ورایتی» با خنده در این مورد می‌گوید: «می‌خواستیم موسیقی دوئتی باشد بین موتسارت و بویی.»

دسپلات در ادامه صحبت‌هایش درباره فیلم و همکاری با گرویگ (که در سال‌های اخیر یکی از موفق‌ترین بازیگران سینمای مستقل ایالات متحده بوده و دو سال پیش هم با اولین فیلم بلندش «لیدی برد» (۲۰۱۷) حتی نامزد اسکار بهترین کارگردانی و فیلم‌نامه اریژینال هم شد) گفته است: «خیلی از فیلم الهام گرفتم چون بسیار زیبا است و حسابی مرا تحت تأثیر قرار داد… من نسخه‌های مختلفی از کار را ساختم که گرتا همه را دوست داشت و شروع کرد به بازی‌کردن با آن‌ها. وقتی فیلم را دیدم، موسیقی کاملاً منسجم و یکپارچه روی آن نشسته بود. انگار باله‌ای را با آدم‌های زیبا در مکان‌های زیبا تماشا می‌کنید که زندگی را کشف می‌کنند و معصومیتی دارند که می‌خواهند آن را حفظ کنند ولی توأمان ازدست‌دادن آن را هم تجربه می‌کنند.»

«زنان کوچک» از ۲۵ دسامبر (چهارم دی) در سینماها به صورت محدود روی پرده خواهد رفت.

  • ایندی‌وایر