هنروتجربه:فیلم‌های «یه وا» به کارگردانی آناهید آباد، «برگ جان» اثر ابراهیم مختاری، «مادری» به کارگردانی رقیه قیدی و…در اولین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در ویتره نمایش داده شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکز ایران و فرانسه شهر ویتره، اولین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی در ویتره از روز چهارشنبه ۱۱ دسامبر (۲۰ آذر) در استان بروتاین فرانسه آغاز به کار کرد که میزبان فیلم‌های ایرانی به همراه کارگردانان آن‌ها است.

«یه وا» به کارگردانی آناهید آباد، «خانه‌ای در خیابان ۴۱» از حمید رضا قربانی، «برگ جان» اثر ابراهیم مختاری، «مادری» و «ویلایی‌ها»  از منیر قیدی و «آپاندیس» ساخته حسین نمازی شش اثر سینمایی بودند که با زیرنویس فرانسه به روی پرده به نمایش در آمدند. پس از  نمایش هر سانس از این فیلم‌ها کارگردانان اثر به سوالات خبرنگاران و حاضران در مراسم پاسخ و توضیحاتی راجع به فیلم ارائه دادند.هم‌چنین در پایان هر سانس نمایش فیلم‌ها تماشاگران آرای خود درباره فیلم‌ها را اعلام کردند و قرار است پس از پایان برگزاری این جشنواره، فیلم‌های برتر با عنوان «تصویر نوین ایران» انتخاب شوند.

براساس اعلام کمیته برگزاری جشنواره، کارگردانان سه فیلم برگزیده در مراسم اختتامیه که یکشنبه شب ۱۵ دسامبر در ویتره برگزار می‌شود، تقدیر می‌شوند. در این مراسم فیلم منتخب جشنواره هم نمایش داده می‌شود.

 

برچسب‌ها: