هنروتجربه: الیزابت ماس سال خوبی را پشت سر گذاشته و نه‌فقط برای «بوی او» جوایزی را برده بلکه در فصل سوم «حکایت ندیمه» و فیلم‌های مستقلی مثل «ما» بازی کرده است.

البته او تجربه عجیب جدیدی هم داشته که در گفت‌وگوی مفصل تازه‌اش با «ایندی‌وایر» (که در آن درباره همه چیز حرف زده!) در موردش صحبت کرده‌است؛ همکاری با وس اندرسن و تجربه کردن سبک و ذوق هنری او. ماس با این‌که نقش کوتاهی در فیلم پرستاره «گزارش فرانسوی» / The French Dispatch بازی کرده که سال میلادی آینده به نمایش درمی‌آید، درباره‌اش می‌گوید: «در میان ضبط سریال «حکایت ندیمه» بود که دو روز به فرانسه رفتم و فیلم‌برداری انجام شد؛ تجربه‌ای کاملا سوررئال، چون وارد جهان یک فیلم وس‌اندرسنی شدم؛ که همه بازیگران و خود اندرسن هم کیفیت چنین فیلمی را گرفته بودند. مثل یک رؤیای عجیب بود… متمدنانه‌ترین تجربه ممکن را از سر گذراندم».

همان طور که می‌دانید «گزارش فرانسوی» با عبارت «نامه عاشقانه‌ای به ژورنالیست‌ها» معرفی شده و برخی بر این باورند که اولین نمایش جهانی فیلم در جشنواره کن روی خواهد داد. فرانسیس مک‌دورمند، بیل موری، تیموتی شلمی، جفری رایت، بنیسیو دل تورو، لئا سیدو، تیلدا سویینتن، سیرشا رونن، کیت وینسلت، ویلم دفو،‌ کریستف والتس و آدرین برودی بعضی از بازیگران این فیلم واقعا پرستاره‌اند!

  • پلی‌لیست