هنروتجربه:آیین دیدار بسته «یلدای کوتاه» ۲۷ آذر در موزه سینما برگزار و در بخشی از آن به اهمیت فیلم‌های کوتاه ایرانی در جهان اشاره شد.

آیین دیدار بسته فیلم‌های کوتاه «یلدای کوتاه» امشب چهارشنبه ۲۷ آذر با مراسم امضای پوستر از سوی عوامل فیلم‌ها و شخصیت‌هایی هم‌چون نگار اسکندرفر، مسعود امینی‌تیرانی، مهران عباسی‌انارکی مدیرعامل موزه سینما، جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل گروه سینمایی هنروتجربه،آرمان فیاض،میرعباس خسروی نژاد،علی خوشدونی فراهانی و…آغاز شد و در ادامه موسوی که اجرای برنامه را برعهده داشت، گفت:«یلدای کوتاه، آیین رونمایی از پنج فیلم کوتاه معتبر سینمای ایران است. مسئولان ما معمولا به خیلی از اتفاق‌ها افتخار می‌کنند مخصوصا در حوزه ورزش. اما اگر دقت کنید در  هیچ زمینه‌ای به اندازه‌ فیلم کوتاه جایزه و افتخار بین المللی کسب نشده‌است».

او ضمن خیرمقدم به مدیرعامل موزه سینما و مدیرعامل گروه سینمایی هنروتجربه افزود:«امیدواریم اتفاق‌های بهتری برای فیلم‌های کوتاه بیافتد. همین اکران‌هایی که یکی دو سال است با این نظم و دقت متداول شده و تعدادی فیلم را در یک بسته قرار می‌دهند،بسیار مفید هستند . امیدوارم مردم بتوانند در سینماهای بیشتری فیلم کوتاه ببینند. خداقوت به عوامل سینمای هنروتجربه».

در ادامه این مراسم امیررضا جلالیان کارگردان فیلم کوتاه «آدم‌پران» عنوان کرد:«از تهیه‌کننده کار آقای میثم جمالی تشکر می‌کنم برای اینکه پیداکردن تهیه‌کننده برای فیلم کوتاه خیلی سخت است. منظورم از تهیه‌کننده صرفا به معنای سرمایه‌گذار نیست، بلکه به معنای کسی است که بتواند حامی باشد و کل گروه را رهبری کند. آقای جمالی خیلی دوستانه و همدلانه کار تهیه‌کنندگی را انجام داد و امیدوارم این روند را با هم ادامه دهیم».

فرشید ایوبی‌نژاد، کارگردان «تنفس» نیز سخنران بعدی مراسم بود که در پاسخ موسوی درباره میزان جوایز دریافت شده برای فیلم عنوان کرد:«برای «تنفس» حدود ۵۰ حضور بین‌المللی داشتیم و حدود ۱۰_۱۱ جایزه داخلی و بین‌المللی کسب کرده‌ایم. این را هم بگویم لطف تک‌تک عوامل بوده است که فیلم به چنین کیفیتی رسیده‌است. جای آرش غلام‌آزاد که امشب اجرا داشت، خیلی خالی است».

او سپس خواستار حمایت تماشاگران از این بسته شد:«امیدوارم فیلم‌های را ببینید، دوست داشته باشید و اگر بسته ما را دوست داشتید برای ما تبلیغ کنید. بهترین تبلیغ حضور شماست».

سیدوحید حسینی‌نامی، کارگردان «کل به جزء» نیز پس از حضور روی صحنه خطاب به حضار گفت:«از شما ممنون که به این آیین آمدید و از سینمای کوتاه حمایت کردید. به‌هرحال این روزها خیلی دلمان خوش نیست. امیدوارم در رویدادهای دیگر و گردهمایی‌های دیگر با حال بهتر در کنار هم باشیم و از سینما لذت ببریم».

او افزود:«کل به جزء را ساختم اما ترجیحم این است که خیلی به سمت حضورهای جشنواره نروم. ارزش‌گذاری این‌طوری هم خیلی لزومی ندارد. از دوستان می‌خواهم حتی فیلم‌هایی را که جشنواره نمی‌روند و جایزه نمی‌گیرند تشویق کنند».

موسوی نیز در واکنش به صحبت‌های حسینی نامی اظهار کرد:«البته بحث من به عنوان جایزه مطرح کردن برای ارزش‌گذاری نبود. فقط خواستم اگر دوستان می‌خواهند برای فیلم‌هایشان معرفی داشته باشند اینجا انجام دهند و اگر باعث ناراحتی شما شدم عذر می‌خواهم».

در ادامه نگین امین‌زاده، کارگردان «بایرن‌مونیخ» گفت:««اول از همه از عوامل فیلمم تشکر می‌کنم چون اگر در آن روزها و با شرایط سختی که داشتیم، همکاری آنها نبود در یک فرصت کم، فیلم ساخته نمی‌شد. همچنین از مادرم و برادرم تشکر می‌کنم که با آمدنشان مرا هیجان‌زده کردند».

او خطاب به کسانی که در مراسم حضور داشتند، عنوان کرد:«برای من به شخصه در شرایط و در روزهای سخت ، همیشه تنها پناهگاه سینما بوده است و فکر می‌کنم برای شما که به اینجا آمده‌اید نیز همین‌طور باشد».

در پایان حمید یوسفی کارگردان «سینما، نمایشگاه مجهول و داستان ما» از عوامل فیلمش تشکر کرد و برای جلوگیری از اتلاف وقت حرف دیگری نزد.

برچسب‌ها: