هنروتجربه: اولین فهرست از فیلم‌های حاضر در هفتادمین دوره جشنواره برلین منتشر  و فیلم جدید «پینوکیو» با بازی روبرتو بنینی به عنوان اولین فیلم بخش جدید غیررقابتی انتخاب شد.

 هفتادمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین که از ۲۰ فوریه تا یکم مارس ۲۰۲۰ (۱ تا ۱۱ اسفند) برگزار می‌شود، اولین فهرست از فیلم‌های حاضر در این دوره را منتشر کرد.

این فهرست شامل اولین بخش از فیلم‌های حاضر در بخش پانوراماست. طبق اسامی اعلام شده در این بخش ۱۱ فیلم اولین نمایش جهانی خود را تجربه می‌کنند، پنج کارگردان با اولین فیلم‌شان حضور دارند.

کارلو چاترینا مدیر هنری جشنواره برلین پس از اعلام این فهرست گفت:«با اعلام اولین دسته از فیلم‌های حاضر در این دوره، توجه به این نکته اهمیت دارد که این برنامه چیزی فراتر از مجموعه‌ای از فیلم‌های منتخب است. این برنامه در واقع نتیجه روند همکاری و کاری مشترک است و قصد دارد تا تصویری از سینما به‌عنوان یک روایت برجسته ارایه دهد؛ تصویری که از مردم و دنیای آن‌ها سخن بگوید».

فهرست اعلام شده شامل بخش‌های پانوراما،نسل+۱۴، نسل K+ و پرسپکتیو سینمای آلمان است.

فیلم «پینوکیو» ساخته کنجکاوی برانگیز متئو گارونه کارگردان ایتالیایی اولین فیلم دعوت شده به بخش گالای ویژه جشنواره است که از امسال جایگزین بخش غیررقابتی برلین شده است.روبرتو بنینی سینماگر سرشناس ایتالیایی در نسخه جدید از فیلم «پینوکیو» در نقش پدر ژپتو ایفای نقش می‌کند.