هنر و تجربه: لانتیموس فیلم‌های «عادی» نمی‌سازد و دست‌کم سه اثر آخرش «خرچنگ»، «کشتن گوزن مقدس» و «سوگلی» گواه این موضوع هستند.

ظاهرا فیلم بعدی کارنامه لانتیموس «هیولای هاک‌لاین» خواهد بود که مدت‌هاست نامش به میان آمده ولی هر بار کار به بن‌بست رسیده و بعد از مدتی یک کارگردان تازه آن را دست گرفته است. به گزارش «هالیوود ریپورتر» این پروژه کنجکاوی‌برانگیز با مذاکره لانتیموس با کمپانی «نیو ریجِنسی» دوباره در دست تولید قرار گرفته است؛ پروژه‌ای که پیش از این، فیلم دلی هال اشبی فقید و تیم برتن هم بود.

چنین به نظر می‌رسد که یورگوس لانتیموس این اقتباس سینمایی از رمان ریچارد براتیگِن را بالاخره خواهد ساخت. داستان درباره زن جوانی به نام مجیک چایلد است که دو جانی را برای کشتن یک هیولا اجیر می‌کند که در یک غار یخی زیر خانه دوشیزه هاک‌لاین زندگی می‌کند. جدا از این‌که دستمایه غریب رمان به‌خوبی با جهان‌های داستانی غریب لانتیموس هم‌خوانی دارد، این پروژه تغییر ژانر دیگری را در کارنامه این فیلم‌ساز ثبت خواهد کرد که به تجربه‌های جدید با هر پروژه علاقه‌مند است.

بد نیست بدانید که وقتی قرار بود اشبی پروژه را کارگردانی کند، جک نیکلسن و داستین هافمن می‌خواستند نقش‌های اصلی را بازی کنند؛ در زمان تیم برتن هم کلینت ایستوود و نیکلسن درگیر بودند. البته لانتیموس درگیر یک سریال با عنوان «مردی با جامه راکفلر» هم شده و هنوز مشخص نیست کدام پروژه ابتدا جلوی دوربین برود.

  • پلی‌لیست