هنر و تجربه: کاربران زیادی هستند که از نتفلیکس و دیزنی‌پلاس استفاده می‌کنند اما پایگاه مجازی دوم همچنان کاربران غول عرضه پخش مجازی را به سمت خود جذب می‌کند.

ظاهراً دیزنی‌پلاس هم دارد جای خودش را پیدا می‌کند. طبق گزارشی تحلیلی از «وال استریت» این سرویس پخش مجازی و آنلاین تازه، تا پایان ماه نوامبر ۲۴ میلیون مشترک آمریکایی را جذب تولیدهای خود کرده و این در حالی است که نتفلیکس با کاهش شمار کاربرانش روبه‌رو شده است.

در این گزارش تخمین زده شده که حدود یک میلیون از کاربران آمریکایی نتفلیکس از اشتراک در این پایگاه به منظور عضویت در دیزنی‌پلاس انصراف داده‌اند. جالب این‌که «دیزنی‌پلاس» تازه از دوازدهم نوامبر (۲۱ آبان) کارش را آغاز کرده است! شروع به کار این پایگاه با سریال دیدنی و به‌حق پرسروصدای «ماندالورین» / The Mandalorian بود که با آرشیوی از آثار محبوب مارول، جنگ‌های ستاره‌ای، پیکسار و فیلم‌ها و سریال‌های دیزنی در دسترس کاربران قرار گرفت و باعث شد چنین توجه فوق‌العاده‌ای را برانگیزد.

دیزنی‌پلاس پیش از این اعلام کرده بود که یک روز پس از راه‌اندازی، بیش از ده میلیون کاربر به این پایگاه ملحق شدند. در بخش دیگری از گزارش آمده است که نوزده میلیون و چهارصد هزار کاربر در هر دو سرویس «نتفلیکس» و «دیزنی‌پلاس» عضو هستند که به معنی حدود هشتاد درصد اشتراک کاربر است.

  • ایندی‌وایر