هنر و تجربه: اکران دنباله «تلألو»ی استنلی کوبریک با عنوان «دکتر اسلیپ» (مایک فلانگن) یکی از اتفاق‌های سینمایی جذاب سال ۲۰۱۹ بود.

«دکتر اسلیپ» با این‌که موافقان و مخالفان خود را دارد، اما در این مورد اختلاف نظر چندانی وجود ندارد که اقتباس خوبی از اثر استیون کینگ است و ادای احترامی در خور اثر درخشان کوبریک؛ و می‌دانیم که کینگ هم برخلاف نظرش درباره اثر کوبریک، طرفدار و حامی این دنباله است. با وجود این، «دکتر اسلیپ» در گیشه شکست خورد و حالا کمپانی «برادران وارنر» برای نسخه نمایش خانگی می‌خواهد فیلم را دوباره به اتاق تدوین برگرداند.

فلانگن طبق بیانیه جدیدی در «کولایدر»، کمپانی را تحسین کرده که به او اجازه تدوین این نسخه جدید را داده و از تفاوت‌های این نسخه کارگردان با بعضی نسخه‌های از سر اجبار و تحمیلی گفته است: «ما یک نسخه کامل و پرداخت‌شده و تمام‌عیار جدید خواهیم داشت… تصاویر زیادی را گرفتیم و از همان ابتدا معلوم بود که همه چیز در قالب فیلمی با مدت زمان معمول نمی‌گنجد. ابتدا تمایلی نداشتم که این نسخه را نسخه کارگردان بنامم چون واقعاً از نسخه اکران‌شده راضی‌ام و آن را دوست دارم؛ اما تصاویر و فصل‌هایی از آن نسخه حذف شدند که جای‌شان خالی است و قطعاً با برگشت‌شان، نسخه متفاوتی خواهیم داشت که ارزشش را دارد.»

«دکتر اسلیپ» از ۲۱ ژانویه (اول بهمن) به صورت دیجیتال عرضه می‌شود.

  • پلی‌لیست