هنروتجربه:احسان عبدی پور عنوان کرد که نیاز داریم به شکلی مداوم هنرمندان جوان جدیدی از راه برسند و روایتگر احوالات نسل خود باشند.

احسان عبدی پور کارگردان فیلم سینمایی «تنهای تنهای تنها» با اشاره به استقبال فیلم‌سازان جوان از بخش «نگاه نو» سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر به صبا گفت:«به نظرم این اتفاق نتیجه اعتماد منتج از موفقیت فیلم‌سازهای جوان در چند سال اخیر است».

کارگردان فیلم سینمایی «پاپ» در پاسخ به اینکه حضور فیلم‌سازان جوان در عرصه حرفه‌ای سینمای ایران موثر بوده است، اظهار کرد:«این سوال در هر مقوله‌ای جواب مثبت دارد، اما به حوزه فرهنگ و هنر که می‌رسد قطعیت مضاعفی برای آن ایجاد می‌شود. به نظرم ما نیاز داریم که به شکلی مداوم هنرمندان جوان جدیدی از راه برسند و روایتگر احوالات نسل خود باشند، حالا هنر آن‌ها هرچه که باشد، چه سینما و چه هنری غیر از سینما. آنچه که اهمیت دارد ورود این چهره‌های جوان به عرصه فرهنگ و هنر است».

عبدی‌پور که خود به واسطه حضور در بخش «نگاه نو» جشنواره فیلم فجر توانست به عنوان یک فیلم‌ساز جدید به سینمای ایران معرفی شود، در ارتباط با اینکه این بخش تا چه اندازه در سال‌های اخیر توانسته است باعث معرفی چهره‌های جدید به سینمای ایران شود، اظهار کرد:«قطعا بخش «نگاه نو» تاثیر زیادی بر معرفی چهره‌های جدید داشته است و نمی‌توان منکر نقش موثر این بخش در معرفی چهره‌های جوان به سینمای ایران شد».

این کارگردان سینما و تلویزیون که این روزها مشغول ساخت فیلم سینمایی «موسی» به تهیه‌کنندگی حمید فرخ‌نژاد است در پایان درباره حمایت نهادها و ارگان های فرهنگی برای حضور فیلم‌سازان جوان و فیلم‌ اولی برای حضور در جریان حرفه‌ای فیلم‌سازی در سینمای ایران گفت:«به نظرم اگر قرار است حمایت ارگان‌ها و نهادها از آثار سینمایی صورت بگیرد، بهتر آن است که این حمایت معطوف به فیلم اولی‌ها باشد».

برچسب‌ها: