هنروتجربه:بیست و نهمین شماره ماهنامه هنروتجربه ویژه دی‌ماه ۹۸ با عکس روی جلد کیانوش عیاری و نعمت‌الله فاضلی منتشر شد.

بیست و نهمین شماره ماهنامه سینمای هنروتجربه با تیتر «خانه پدری، خوانش‌ها و چالش‌ها » و عکسی از کیانوش عیاری و نعمت‌الله فاضلی مردم‌شناس و استاد دانشگاه منتشر شد.

در ابتدای این مجله در بخش «گزارش ماه»، مطلبی با عنوان «ردپای هنروتجربه در جشنواره‌های سینمایی » آورده شده است. در بخش «روایت» نیز گزارش «سینمای لهستان بر پرده ایران» منتشر شده است.

در ادامه فیلم «خانه پدری» با میزگردی با حضور کیانوش عیاری و دکتر نعمت‌الله فاضلی و رضا صائمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.در این شماره از ماهنامه هنروتجربه هم‌چنین نقدهایی از عزیزالله حاجی مشهدی، سحر عصرآزاد، مازیار فکری‌ارشاد، مینو خانی، مسعود ریاحی، علیرضا حسن‌خانی، رضا صائمی، منوچهر دین‌پرست، محمدرضا مقدسیان، بهرنگ ملک‌محمدی، علی‌اصغر کشانی، مصطفی یوسف‌زاده، سحر سرمست، محمد تقی‌زاده و مازیار معاونی درباره فیلم«خانه پدری» منتشر شده‌است. فیلم «حوا،مریم،عایشه» با نقدهایی از سوی عزیزالله حاجی‌مشهدی، حمیدرضا گرشاسپی و گفت‌وگوی ایلیا محمدی‌نیا با صحرا کریمی و مستند «چی‌چکا» با گفت‌وگوی علی‌اصغر کشانی با رها فریدی نیز معرفی شده‌اند.

در این شماره هم‌چنین مستند «یک کامیون غروب» با نقدهایی از عباس اقلامی، محمد تقی‌زاده، آزاده کفاشی و گفت‌وگوی رضا صائمی با سجاد افشاریان،مستند «هم‌چنان که می‌مردم» با نقدهای الناز راسخ، نیکان راست‌قلم، و گفت‌وگوی شادی حاجی‌مشهدی با مصطفی سیاری و مستندهای «مسافر فوکوشیما» و «سوزنگرد» با گفت‌وگوی منوچهر دین‌پرست با معصومه نورمحمدی مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش «مونولوگ» نیز «یلدای فیلم‌های کوتاه» با نقدی از ایلیا محمدی‌نیا، «در سکوت» با نقدی از سحر عصرآزاد، «زغال» با نقدهایی از زهرا مشتاق، حمیدرضا گرشاسبی و فریبا اشویی، «درخت زندگی » با نقدی از هومن منتظری، «بی‌سرزمین‌تر از باد» با نقدهایی از ساسان گلفر ورضا حسینی ، «اعتراض وارد نیست» با نقدی ازمینو خانی، «لالایی جنگ» با نقدی از همایون امامی، «زنانی با گوشواره‌های باروتی» با نقدهایی از همایون امامی، شهرام اشرف‌ابیانه وسحر عصرآزاد، «ایرو» با نقدهایی از حسین آریانی و ندا قوسی، «معکوس» با نقدی از حمیدرضا گرشاسبی ، «جهان با من برقص» با نقدی از عباس اقلامی، «هزارتو» با نقدی از فریبا اشویی، «جان‌دار» با نقدی از اسدالله غلامعلی،«سمفونی نهم» با نقدی از یاسمن خلیلی‌فرد و «راه مریم» با نقدی از مهگان فرهنگ مورد تحلیل قرار گرفته‎اند.

در بخش «کالت» نگاهی به فیلم‌های «خانه سیاه است» فروغ فرخزاد و «چهره‌ها،روستاها» انیس واردا شده و در بخش «تورق» هم کتاب «علی عباسی تقدیم می‌کند» نوشته قصده گلمکانی معرفی شده است.

از مطالب بخش «دیگران» هم می‌توان به یادداشت پاریس ژان‌روش(سینمای ژان روش) و نگاهی به فیلم «سوغات» اشاره کرد.

بیست و نهمین شماره ماهنامه سینمای هنروتجربه در دکه‌های مطبوعاتی در دسترس علاقه‌مندان است.