هنروتجربه:کارگردان مستند «چریکه بهرام یا ایمان به قدرت تصویر» از دیدن این مستند از سوی بهرام بیضایی و جمله‌ای که برای گروه تولید فیلم نوشته، اظهار خوشحالی کرد و گفت که مزد زحمات شان را گرفته‌اند.

آیین دیدار مستند «چریکه بهرام یا ایمان به قدرت تصویر» امشب، چهارشنبه چهارم دی‌ماه در موزه سینما برگزار شد. پس از امضای پوستر از سوی عوامل فیلم و اهالی فرهنگ و هنر همچون مجید برزگر و…. حامد اکبری که اجرای برنامه را برعهده داشت، گفت:«در اجراهای قبلی فیلم‌های مختلف در هنروتجربه می‌گفتیم که مخاطبان باید خیلی باحال باشند که عصر یک روز چهارشنبه به یک آیین رونمایی بیایند و به تماشای فیلم بنشینند اما قصه امروز به چند دلیل متفاوت است. یکی اینکه موضوع فیلم بسیار جذاب و حال فیلم بسیار خوب است. در این روزها که آلودگی هوا و فضا و…وجود دارد، اینکه بتوانیم به مدت ۷۶ دقیقه، کمی از این حال و هوای آلوده روزگارمان بیرون بیاییم اتفاق مهمی است. البته استاد (بهرام بیضایی) دستور داده‌اند که چیزی نگوییم اما این جشن نیست و ما در شب تولد استاد هستیم و چون اسم برده‌اند که این برنامه جشن نیست فقط بسنده می‌کنیم به گفتن اینکه امشب زادروز تولد ایشان است».

به گزارش سایت هنروتجربه، او درباره کارگردان این مستند نیز عنوان کرد:«فرشید قلی‌پور در عرصه‌های مختلفی کار کرده، بسیار هنرمند است و بسیار زحمت کشیده و وقتی می‌گویم با یک فیلم دلپذیر روبرو هستید برای این است که دنبال دلش رفته و این فیلم را ساخته است. این موضوع را در سکانس به سکانس فیلم و در زحماتی که در هنگام تولید فیلم کشید، شاهد بودیم».

پس از آن فرشید قلی‌پور، کارگردان «چریکه بهرام یا ایمان به قدرت تصویر»  درباره ساخت این اثر گفت:«این کار اولین مستند مستقل بلند درباره بهرام بیضایی است که رفیع‌ترین قله سینما و تئاتر این کشور است. خوشحالم که به عنوان شاگرد غیرمستقیم ایشان ادای دینی کردم و این اتفاق افتاد».

او با بیان اینکه «چریکه بهرام یا ایمان به قدرت تصویر» در دو اکران در جشنواره سینماحقیقت سال گذشته بازخوردهای خیلی خوبی دریافت کرده است، افزود:«از همه مهم‌تر این بوده است که فیلم به دست خودآقای بیضایی رسید و او در یک نامه سراسر محبت، من را به نمایندگی از گروه فیلم مورد لطف قرار دادند. کار به دل استاد نشست و این جمله را گفتند:«به راستی که از فیلم‌های مشابه خیلی بهتر است» و ما حس کردیم مزد همه زحمت‌هایمان را گرفتیم. خوشحالم که به نام بهرام بیضایی بزرگ اینجا جمع شده‌ایم».