هنر و تجربه: روزهایی که همه سر فیلم‌های «طغیان اسکای‌واکر» و «گربه‌ها» می‌جنگند، اقتباس گرتا گرویگ از «زنان کوچکِ» مِی الکوت به صورت آنلاین عرضه شده است.

عجیب این‌که «زنان کوچک» که تا این‌جا در فصل جوایز بی‌نصیب مانده و توجه کافی به آن نشده است، و البته برخی باور دارند که شانس درخشش در اسکار را دارد، به صورت آنلاین و هم‌زمان با فیلم‌های نام‌برده پخش شده اما ظاهراً در آمریکا اغلب سینماروها، تماشای این فیلم‌های بد یا عجیب‌وغریب را انتخاب می‌کنند!

به هر حال، اغلب فیلم‌سازان وقتی می‌خواهند فیلمی بسازند به سراغ کهنه‌کاری می‌روند و از او مشورت می‌گیرند، گرویگ هم برای ساخت دومین فیلم بلندش از استیون اسپیلبرگ مشاوره گرفت تا کارش را به نحو احسن انجام دهد. او در جریان حضور در میزگرد «هالیوود ریپورتر» از ملاقاتش با اسپیلبرگ گفت و اشاره وی به این موضوع که داستان «زنان کوچک» به‌نوعی هم‌زمان با فیلم خودش «لینکلن» روی می‌دهد. گرویگ می‌گوید: «داستان فیلم را توضیح دادم و بلافاصله تصاویر و ایده‌هایی در ذهن اسپیلبرگ نقش بستند… او خیلی با من صحبت کرد و تمام تحقیق‌های خودش را با من در میان گذاشت؛ از این‌که چطور همه چیز را نورپردازی کرد تا این‌که چطور صحنه‌های داخلی «لینکلن» را فیلم‌برداری کرد… او حتی دوربینی را آورد و باز کرد که «پارک ژوراسیک» را با آن فیلم‌برداری کرده بود؛ تا من بوی سلولویید را حس کنم و بپذیرم که باید فیلمم را روی سلولویید بگیرم… او گفت: تو نمی‌توانی داستان سال ۱۸۶۱ را به صورت دیجیتال فیلم‌ّبرداری کنی. من به تو این اجازه را نمی‌دهم!»

  • پلی‌لیست