هنروتجربه: تردیدی نیست که دانلد ترامپ پیش از ریاست‌جمهوری آمریکا، برای خودش یک ستاره تلویزیونی بود اما در سینما هیچ‌کس تردید ندارد که هیچ اهمیتی نداشت.

با وجود این، اگر در سایت معتبر IMDb جست‌وجو کنید، نام او را در یک‌دوجین فیلم می‌بینید که شاید فقط یکی از آن‌ها را به خاطر بیاورید که حضوری کوتاه و لحظه‌ای است: «تنها در خانه۲: گم‌شده در نیویورک» (۱۹۹۲)؛ البته کسانی که اخیراً در کانادا این فیلم را دیده‌اند، اصلاً با چنین صحنه و حضوری روبه‌رو نشدند!

به گزارش «کامیک‌بوک‌دات‌کام» شبکه کانادایی CBC نسخه سانسورشده‌ای از این فیلم را به نمایش درآورده و ترجیح داده است در روزگار سیاسی امروز تصویری از این مرد بدنام عرصه سیاست پخش نکند. این شبکه در پاسخ به «پلی‌لیست» به‌سادگی آورده است: «این اتفاق معمولاً برای هر فیلمی می‌افتد که در تلویزیون به نمایش درمی‌آید. «تنها در خانه۲» هم کوتاه شد تا زمانی برای تبلیغات تلویزیونی حین پخش فیلم به دست آید».

البته که این موضوع هیچ ارتباطی با حضور ترامپ و کارهایش در کاخ سفید و نفرت جهانی از او ندارد، اما جالب است که این‌جا هم او قربانی کاروکاسبی و تجارت شده، همان چیزی که خودش دنیا را فقط با آن معنی کرده است و همه چیز را قربانی آن! اما با این‌که بی‌اهمیتی حضور ترامپ در این فیلم و داستان بر کسی پوشیده نیست، ولی او در صحبت با نظامیان آمریکایی از آن چنین یاد کرد: «بدیهی است که این فیلم موفقیت بسیار بزرگی بود. یک موفقیت کریسمسی بزرگ؛ یکی از بزرگ‌ترین. پس مایه افتخار است که در چنین فیلمی سهم داشتم چون آدم‌ها همیشه دوست دارند شاهد موفقیت باشند».

  • پلی‌لیست