هنروتجربه: مهدی شادی‌زاده کارگردان مستند«همراه با باد» از برپایی نمایشگاهی از عکس‌های خود خبر داد.

مهدی شادی زاده مستندساز و عکاس درباره نمایشگاه از عکس‌هایش به صبا گفت: نمایشگاه عکس «برکه‌ها» جمعه ۱۳ دی ماه سال جاری ساعت ۱۶ در گالری گلستان افتتاح می‌شود و این نمایشگاه به مدت یک هفته برپاست».

او با اشاره به این‌که این نمایشگاه شامل ۳۰ عکس است، عنوان کرد:« حدود سه سال به مناطق مختلف سفر کردم و از برکه‌ها عکس گرفتم و در نهایت تصمیم گرفتم این نمایشگاه عکس را برگزار کنم».

 

این عکاس با اشاره به این‎که عکاس فاین آرت خیلی کم داریم، افزود: «ما عکاس‌های مستند خیلی داریم ولی تعداد عکاس‌های فاین آرت زیاد نیستند زیرا فاین آرت دنبال یک فرم بدون جغرافیای خاص یا بدون ثبت تاریخی است.عکاس‌های مستند یک اتفاق خاص را در دوره خاص عکاسی می‌کنند ولی من تلاش کردم در این نمایشگاه دیدگاه متفاوتی داشته باشم. شاید یک نقاش بتواند سوژه مدنظر یک عکاس را نقاشی کند ولی به نظر من عکاسی جلوتر از نقاشی است زیرا دوربین عکاسی مرزها را بر می‌دارد و سرعت عمل بیشتری دارد».

او در ادامه با اشاره به این‌که عباس کیارستمی عکاس بزرگی بوده است، تاکید کرد: م«ا در عکاسی هنرمندان برجسته‌ای داریم ولی برخی از آن ها فقط یک هدف را مدنظر قرار می‌دادند و عکاسی می‌کردند مثلا فقط از یک جریان اجتماعی عکس می‌گرفتند ولی از زمانی‌که فاین آرت وارد ایران شد، عکاسان به ویژه عباس کیارستمی بدون جغرافیای خاصی عکاسی کردند در نتیجه مفهوم در عکس‌ها بیشتر شده است.ما باید بتوانیم در عکاسی مرزها را برداریم و در لحظه چیزی را که مدنظرمان است ثبت کنیم».

 

برچسب‌ها: