هنروتجربه:گواهینامه درجه یک هنری به علی اصغر شاهوردی اعطا و داریوش مهرجویی در تماس تلفنی جویای احوال این صدابردار پیشکسوت شد.

سیدمحمد طباطبایی حسینی که به نمایندگی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در منزل علی اصغر شاهوردی حضور یافته بود، گواهینامه درجه یک هنری این صدابردار پیشکسوت را به او اعطا کرد.

او در این دیدار با اشاره به سابقه کاری شاهوردی آثار او را در تاریخ و ذهن سینمای ایران ماندگار دانست و افزود:«آقای شاهوردی نه‌ فقط برای هم‌نسلی‌های خودشان که برای نسل جدید سینما هم به عنوان یک سینماگر شریف و متعهد شناخته شده هستند و در واقع گواهینامه درجه یک هنری از نام هنرمندان بزرگواری مانند ایشان اعتبار می‌گیرد. جای خوشحالی دارد که آقای شاهوردی را در شرایط جسمی و روحی بهتر می‌بینیم و این مهم علاوه بر لطف خداوند مرهون توجه خانواده به ویژه همسر ایشان است».

در این دیدار مصطفی سماوات، دبیر کمیته تخصصی ارزشیابی هنرمندان سینما و احمد میرعلایی از مدیران سابق سینمایی و تهیه کننده سینما نیز حضور داشتند.

همچنین در زمان این دیدار داریوش مهرجویی، کارگردانی که بیشترین سابقه همکاری علی اصغر شاهوردی با اوست در تماس تلفنی جویای احوال او شد.

اصغر شاهوردی سال ۱۳۸۶ هنگام بازگشت از لوکیشن فیلم «چراغی در مه» از شمال دچار حادثه رانندگی و آسیب مغزی جدی شد که مشکلات او پس از ۱۲سال همچنان ادامه دارد.

او برای دو فیلم «نار و نی» و «خانه دوست کجاست» سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را در کارنامه خود دارد. فیلم‌های «پری»، «لیلا»، «کیمیا»، «دو فیلم با یک بلیت»، «صورتی»، «موج مرده»، «رخساره»، «بمانی»، «شام آخر» و … از جمله آثاری است که شاهوردی صدابرداری آن‌ها را بر عهده داشته است.

برچسب‌ها: