هنروتجربه:کارگردان«طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» عنوان کرد که از اکران فیلم دیگرش «سودابه» در شرایط موجود انصراف داده و تدوین فیلم «شاه ماهی» نیز ادامه دارد.

محمدعلی سجادی، نویسنده، کارگردان، تهیه‌کننده و تدوینگر درباره وضعیت فیلم «سودابه» به خبرگزاری صبا گفت:«قرار است همانطور که قبل‌تر گفته بودم مثل همیشه در چهار دهه فعالیت خود بیشتر مواقع به قوطی اکران زمستانی تبعید شوم تا یخ بزنم. به من گفتند «سودابه» از هفته آینده در گروه فرهنگ اکران شود ولی با توجه به شرایط موجود تصمیم گرفتم که از این اکران زمستانی انصراف بدهم».

او با بیان اینکه وضعیت درخشانی نداریم و سینما هم مثل هوا و زمین ما آلوده است، افزود:«ترجیح می‌دهم امسال «سودابه» اکران نشود. هر چند در شرایط فعلی که اتفاقات دردناک همه‌ ما را غمگین کرده است گفتن از اکران شدن یا نشدن فیلمم محلی از اعراب ندارد. پس از چهارده سال خواستم فیلمی اکران کنم اما بدتر از پیش در قیف سرمایه و سیاست گیر کردم.  این‌ها دیگر گله نیست چون دیگر حوصله‌ای نیست. فقط برای ثبت در تاریخ است و بس و البته بی‌ثمر».

تهیه‌کننده فیلم «سم پاشی» درباره وضعیت این فیلم گفت:«کارهای فنی فیلم «سم پاشی» در حال انجام است و هنوز نسخه نهایی فیلم آماده نشده. جشنواره فجر برای من مهم نبوده و نیست و اگر در آن هم شرکت کرده‌ام صرفا به خاطر ضرورت‌ها بوده است اما تصمیم‌گیری برای حضور «سم پاشی» در جشنواره فجر به عهده سازنده آن است».

سجادی که تدوین فیلم سینمایی «شاه ماهی» به کارگردانی نادر مقدس را بر عهده دارد، درباره وضعیت این فیلم بیان کرد:«همچنان مشغول تدوین «شاه ماهی» هستیم و حدود ۷۰ درصد کار تمام شده است».

او درباره حضور «شاه ماهی» در جشنواره ملی فیلم فجر نیز گفت:«فیلم به جشن دولتی فجر نمی‌رسد».

کارگردان فیلم «طلاقم بده به خاطر گربه‌ها» که به تازگی در گروه هنروتجربه اکران شده است، درباره این فیلم اظهار کرد:«این فیلم بعد از سه سال در هنروتجربه به نمایش درآمده است. تجربه‌ای که امیدوارم وقت و حوصله دیدنش برای سینما دوستان باشد».