هنروتجربه: نشان موسسه سفیران صلح در آیین دیدار فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» به کارگردان آن خداداد جلالی رسید.

آیین دیدار فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» به کارگردانی خداداد جلالی امشب، ۱۸ دی با حضور عوامل فیلم، جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل موسسه هنروتجربه و اهالی فرهنگ و هنر در موزه سینما برگزار شد.

پس از امضای پوستر و پیش از نمایش فیلم، نشان صلح از سوی ابراهیم صنوبر، مدیرعامل موسسه بین‌المللی سفیران صلح به خداداد جلالی، کارگردان فیلم اهدا شد.صنوبر درباره دلایل اهدای این نشان گفت:«ما در مجموعه سفیران صلح از دوستان هنرمندی که در مسائل بشردوستانه فعالیت می‌کنند، به عنوان سفیر صلح و دوستی استفاده می‌کنیم. امسال این افتخار را داشتیم با توجه به فعالیت‌هایی که آقای خداداد جلالی در حوزه حمایت از کودکان کار، کودکان سرطانی و آزادی برخی از زندانیان مالی غیرعمد انجام داد، او را به عنوان سفیر راه صلح انتخاب کنیم و نشان موسسه در عرصه هنر به ایشان اهدا می‌شود».

خداداد جلالی، کارگردان «بچه‌ای با جوراب قرمز» نیز بعد از دریافت این نشان گفت:«دلم نمی‌خواست کسی این فعالیت‌ها را بداند اما ممنون که کنار هم هستیم برای زیاد کردن زیبایی‌ها نه زیادی‌ها».

او همچنین در بخش دیگری از این برنامه از عوامل فیلم و دیگر حامیان فیلم تشکر و عنوان کرد که پانته‌آ بهرام و فریبا متخصص به دلیل اجرای تئاتر و امیریل ارجمند به دلیل فرزند نوزادش ،نتوانستند به مراسم برسند. محمود ریاحی نیز که اجرای مراسم را برعهده داشت، از محمدحسن نجم، سرپرست گروه تهیه این فیلم برای صحبت با حاضرین دعوت کرد.

نجم با بیان این‌که به عنوان تهیه‌کننده در این پروژه حضور ندارد و تهیه‌کننده خداداد جلالی است، افزود:«من در پست پروداکشن (پس از تولید) فیلم تا مرحله اکران همکاری کردم و بیشتر زحمات را خود ایشان کشیدند و حاصل کار هم خیلی خوب بود. این فیلم در جشنواره‌های بین المللی درخشید و جوایز متعددی نیز دریافت کرد. امیدوارم از این فیلم لذت ببرید».

افشین سنگ‌چاپ از بازیگران فیلم هم در ادامه برنامه به روی صحنه آمد و عنوان کرد:«خوشحالم که اینجا هستم. هر هنرمندی مخصوصا بازیگران دوست دارند در آثاری شرکت کنند که به آن ببالند. مطمئنا در کنار آقای جلالی بودن این افتخار را نصیب من کرد. آرزو می‌کنم همچنان در کنار ایشان باشم».

محمدعلی بابایی‌فرد هم که شرکت او یکی از حامیان این مراسم بود، گفت:«در این روزهای سخت، ارزش و خلق ارزش کاملا یک اتفاق بزرگ است که  جناب آقای جلالی در این زمینه توانستند اتفاق بزرگی را به ثمر برسانند و حتما با دیدن این اثر متوجه هنر درونی او می‌شویم».

پس  این سخنان هدایایی به عوامل فیلم و برخی از حاضران داده شد.