هنروتجربه: فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.

اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر پس از پایان جلسه نهایی هیأت انتخاب این دوره جشنواره، توسط ابراهیم داروغه‌زاده  اعلام شد.
هیأت انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر  شامل محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی  ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و ۵ فیلم رزرو این بخش را انتخاب کردند.

فیلم‌های بخش سودای سیمرغ 

۱- آبادان یازده ۶۰، کارگردان: مهرداد خوشبخت، تهیه‌کننده: حسن کلامی

۲- آتابای، کارگردان: نیکی کریمی، تهیه‌کننده:نیکی کریمی

۳- آن شب، کارگردان: کوروش آهاری، تهیه‌کننده: محمد درمنش

۴- ابر بارانش گرفته، کارگردان: مجید برزگر، تهیه‌کننده: مجید برزگر

۵- پوست، کارگردان: بهمن ارک، بهرام ارک، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح

۶- تومان، کارگردان: مرتضی فرشباف، تهیه‌کننده: سعید سعدی

۷- خروج، کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا، تهیه‌کننده: حبیب‌اله والی‌نژاد

۸- خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری، کارگردان: پیمان قاسم‌خانی، تهیه‌کننده: محسن چگینی

۹- خورشید، کارگردان: مجید مجیدی، تهیه‌کننده: امیر بنان، مجید مجیدی

۱۰- خون شد، کارگردان: مسعود کیمیایی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

۱۱- درخت گردو، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده: سیدمصطفی احمدی

۱۲- دوزیست، کارگردان: برزو نیک‌نژاد، تهیه‌کننده: سعید خانی

۱۳- روز بلوا، کارگردان: بهروز شعیبی، تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان

۱۴- روز صفر، کارگردان: سعید ملکان، تهیه‌کننده: سعید ملکان

۱۵- سه کام حبس، کارگردان: سامان سالور، تهیه‌کننده: ساسان سالور

۱۶- سینما شهر قصه، کارگردان: کیوان علی‌محمدی، تهیه‌کننده: کیوان علی‌محمدی

۱۷- شنای پروانه، کارگردان: محمد کارت، تهیه‌کننده: رسول صدرعاملی

۱۸- عامه پسند، کارگردان:سهیل بیرقی، تهیه‌کننده: سهیل بیرقی

۱۹- قصیده گاو سفید، کارگردان: بهتاش صناعی‌ها، تهیه‌کننده: سیدغلامرضا موسوی

۲۰- مردن در آب مطهر، کارگردان: نوید محمودی، تهیه‌کننده: جمشید محمودی

۲۱- مغز استخوان، کارگردان: حمیدرضا قربانی، تهیه‌کننده: حسین پورمحمدی

۲۲- من می‌ترسم، کارگردان: بهنام بهزادی، تهیه‌کننده: بهنام بهزادی

 فیلم‌های رزرو  به ترتیب اولویت
۱- پسرکشی، کارگردان: محمدهادی کریمی، تهیه‌کننده: محمدهادی کریمی
۲-زنبور کارکر، کارگردان: افشین صادقی، تهیه‌کننده: افشین صادقی
۳-بی صدا حلزون، کارگردان: بهرنگ دزفولی‌زاده، تهیه‌کننده: مرتضی شایسته
۴-عروسی مردم، کارگردان: مجید توکلی، تهیه‌کننده: علی سرتیپی
۵-عنکبوت، کارگردان: ابراهیم ایرج زاد، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی