هنروتجربه «۱۹۱۷» ساخته سام مندس به عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۹ انجمن منتقدان هالیوود معرفی شد.

درام جنگی «۱۹۱۷» ساخته سم مندس که چند روز پیش جایزه بهترین فیلم گلدن گلوب را هم از آن خود کرده‌بود، توانست جایزه بهترین فیلم از سوی سومین دوره جوایز انجمن منتقدان هالیوود را هم به دست آورد.«۱۹۱۷» همچنین جایزه بهترین فیلم جنگی / اکشن، بهترین فیلم‌برداری برای راجر دیکینز و بهترین تدوین را برای لی اسمیت دریافت کرد و در مجموع با دریافت چهار جایزه بیشترین جوایز این انجمن را از آن خود کرد.

از دیگر برندگان جوایز منتقدین می‌توان به جایزه بهترین بازیگر مرد واکین فینیکس برای «جوکر» ،بهترین بازیگر زن لوپیتا نیونگو برای «ما»، جو پشی بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای «ایرلندی» و جنیفر لوپز بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای «شیادان» اشاره کرد.نوآ بامباک هم برای ساخت «داستان ازدواج» به عنوان بهترین کارگردان انتخاب شد.

این منتقدان جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را به تایکا وایتیتی برای «جوجو خرگوش» و جایزه بهترین فیلم‌نامه اوریجینال را به هان جین-وون و بونگ جون هو برای «انگل» دادند.بازیگران «چاقوها بیرون» نیز به  عنوان بهترین گروه بازیگران شناخته شدند.

انجمن منتقدان هالیوود که پیشتر به عنوان جامعه منتقدان آنلاین فیلم لس‌آنجلس فعالیت می‌کرد جمعی متنوع از منتقدان متخصص و دوستداران سینما و تلویزیون است.

برچسب‌ها: