هنروتجربه:مدیر خانه مستند انقلاب اسلامی عنوان کرد که در سال ۹۹ برای اکران آثار این نهاد در گروه هنروتجربه و اکران‌های دانشگاهی برنامه ویژه‌ای دارند.

مهدی مطهر، مدیر خانه مستند انقلاب اسلامی و تهیه کننده مستند «مهین» با اشاره به سیاست کاری «خانه مستند» به خبرگزاری مهر گفت:«خانه مستند در سال‌های اخیر در خصوص تمامی موضوعاتی که نیاز جامعه محسوب شده به تولید اثر پرداخته و خوشبختانه بسیاری از آثار تولیدی ما حتی آثار سیاسی و اجتماعی و اقبال عمومی روبه‌رو بوده است. سیاست کلی ما در خانه مستند این است که حتی اگر در خصوص چهره‌های شاخص تاریخ سیاسی معاصر که نسبت به رفتار و پیشینه فکری آنها نقدی داریم نیز فحاشی نکنیم و به واسطه همین نگاه بسیاری از مستند پرتره‌های خانه مستند از قبیل «فردید»، «زرم آرا»، «اشرف پهلوی»، «هویدا» «علم» و آیت‌الله «هاشمی رفسنجانی» با استقبال چهره‌های شاخص از طیف‌های مختلف سیاسی و اجتماعی روبرو بوده است».

مدیر خانه مستند هم‌چنین در خصوص تداوم ساخت آثار مستند درباره شخصیت‌های مختلف گفت:«هم اکنون چندین مجموعه مستند و چند مستند سینمایی با موضوعات شخصیت‌های ویژه تاریخ سیاسی-اجتماعی معاصر ایران در دست تولید خانه مستند است که در خصوص هرکدام از آن‌ها پس از پایان پروسه تولید اطلاع رسانی خواهد شد و می‌توان برخی از این آثار را جریان‌ساز خواهند بود. سیاست ما کماکان ساخت آثار اثرگذار با حفظ احترام است چرا که در هیچکدام از مستندهای پرتره ما که برخی از آن‌ها مانند «فردید» و «رزم‌آرا»، «شورش علیه سازندگی» و «مهین» که بسیار پربحث و چالش‌برانگیز نیز بوده‌اند، به بهانه نقد افراد فحاشی نکردیم و این رویه را همچنان ادامه خواهیم داد».

او با بیان اینکه هر سوژه ناب و بکری که به خانه مستند پیشنهاد شود از ساخت آن‌ها استقبال می‌کنند، افزود:«در حال حاضر سبد بسیار زیادی از آثار مختلف مستند شامل مجموعه‌های مستند، مستندهای سینمایی و مستندهای داستانی توسط گروه‌های مختلف در دست ساخت که با توجه به اهمیت و حساسیت سوژه هرکدام در مناسبت‌های مختلف یا از تلویزیون پخش خواهند شد و یا اکران سینمایی خواهد داشت».

مطهر در پایان گفت: «همان‌طور که در یکی دو سال اخیر از ظرفیت گروه هنروتجربه برای اکران برخی مستندهای سینمایی خانه مستند مانند «رزم‌آرا» و «مهین» استفاده کردیم که بسیار مورد استقبال هم قرار گرفتند و جزو آثار موفق مستند سال ۹۸ گروه هنروتجربه محسوب می‌شوند. به همین دلیل در سال آینده نیز برای اکران آثارمان در گروه هنروتجربه و حتی اکران‌های دانشگاهی برنامه ویژه‌ای خواهیم داشت».

 

برچسب‌ها: