هنروتجربه: بونگ در جریان نطق خود در جوایز گلدن گلوب در هنگام کسب جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان گفت که اگر تماشاگران آمریکایی با زیرنویس کنار بیایند، با دیدن هر فیلم غیرآمریکایی در واقع خود را به تجربه‌های جدیدی در دنیاهایی تازه دعوت می‌کنند.

با وجود این، خیلی از تماشاگران سینما و تلویزیون آمریکایی هستند که علاقه‌ای به آثار زیرنویس‌دار ندارند (درست مثل هر کشور دیگری) و به همین خاطر است که هرچند وقت یک بار خبری درباره بازسازی یک فیلمی خارجی به زبان انگلیسی یا موارد مشابهش منتشر می‌شود؛ و این بار پای خود «انگل» / Parasite در میان است که «اچ‌بی‌او» در حال مذاکره با بونگ و آدام مک‌کی (کارگردان تحسین‌شده فیلم‌های «رکورد بزرگ» / The Big Short و «معاون» / Vice) است تا مجموعه کوتاهی را بر اساس این فیلم برنده نخل طلای جشنواره کن ۲۰۱۹ تولید کند.

هنوز اطلاعات بیش‌تری درباره این مجموعه منتشر نشده اما تا حدودی مشخص است که ساختار فیلم چطور در قالب یک سریال کوتاه گسترش می‌یابد. البته این نخستین باری نیست که چنین خبری را شنیده شد و تابستان گذشته خبر رسید که فیلمی آمریکایی بر اساس «انگل» ساخته خواهد شد. در هر صورت، اگر این سریال ساخته شود نخستین دفعه‌ای نیست که این اتفاق برای این کارگردان کره‌ای می‌افتد. اواخر امسال قرارست سریال کنجکاوی‌برانگیز «اسنوپیئرسر» / Snowpiercer به نمایش درآید.

  • پلی‌لیست