هنروتجربه:درام جنگی بین‌پل(Beanpole) جایزه فیپرشی بهترین فیلم بین‌المللی جشنواره پالم‌اسپرینگز ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.

درام جنگی «Beanpole» به کارگردانی کانتمیر بالاگوف توانست جایزه فیپرشی (انجمن بین‌المللی منتقدان فیلم) بهترین فیلم بین‌المللی سی‌ویکمین دوره جشنواره پالم‌اسپرینگز ۲۰۲۰ را دریافت کرد.

فیلم «بین پل» اقتباسی‌ست از رمان سوتلانا الکسیویچ که توانست در سال ۲۰۱۵ برنده‌ جایزه‌ نوبل ادبیات شود. جدید ترین ساخته کانتمیر بالاگوف، روایتی است از زندگی دو زن است که پس از جنگ جهانی دوم از ارتش مرخص شده‌اند و مجبور می شوند با تبعات دوران جنگ دست‌وپنجه نرم کنند.

هیات داوران فیپرشی جایزه بهترین فیلم‌نامه سال را نیز در جشنواره پالم اسپرینگز به فیلم «انگل» ساخته بونگ جون هو از کره جنوبی داد و از فیلم کانادایی «آنتیگونه» به کارگردانی سوفی دراسپه» نیز تقدیر ویژه کرد.

هلنا زنگل برای بازی در فیلم «خرابکار سیستم» (آلمان) و بارتوش بیلنیا برای فیلم «کورپس کریستی» (لهستان) هم به ترتیب برنده جایزه بهترین بازیگر زن و مرد جشنواره شدند.هم‌چنین جایزه ویژه دیدگاه‌های جدید جشنواره هم به فیلم «ترانه‌ای بی‌نام» به کارگردانی ملینا لئون محصول مشترک پرو، اسپانیا، شیلی و آمریکا رسید و «حرف زدن درباره درختان» ساخته سوهیب گاسملباری نیز برنده جایزه بهترین اثر مستند این جشنواره شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز هر ساله در ماه ژانویه‌‌ در شهری به همین نام در ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شود. نمایش بسیاری از فیلم‌های خارجی‌ مطرح‌ از سراسر جهان که اغلب میان نمایندگان کشورهای مختلف در بخش بهترین فیلم بین‌المللی اسکار قرار دارند، از جمله ویژگی‌های مهم و مورد توجه این رویداد هنری است.

منبع:ددلاین هالیوود