هنروتجربه: امسال آخرین دوره فعالیت جان کوپر به عنوان مدیر هنری جشنواره فیلم ساندنس است، پس تعجبی ندارد که برخی از دانش‌آموختگان برجسته‌اش را به عنوان داوران این دوره معرفی کند.

سینماگرانی که به عنوان هیأت داوران انتخاب شده‌اند شامل ایتن هاک، ایزابلا روسلینی، دی ریس، رودریگو گارسیا، گرِگ آراکی و سیان کلیفورد می‌شوند. در کل ۲۵ داور، ۲۱ جایزه را در شش گروه داوری اهدا می‌کنند. هاک، ریس، روسلینی و واش وستمورلند در گروه داوران بخش مهم آثار دراماتیک سینمای آمریکا داوری می‌کنند.

ایتن هاک که از قدیم با فیلم‌هایش در ساندنس حضور داشته، از سه‌گانه «پیش از» تا «پسر بودن» / Boyhood و در سال‌های اخیر با «بلِیز» (که در آن حضور کوتاهی دارد و جدیدترین فیلمش در مقام کارگردان است) و «ژولیت عریان». دی ریس کارگردان، نخستین نمایش اولین فیلمش «پاریا» و سپس درام نامزد اسکارش «به‌گل‌نشسته» را در جشنواره ساندنس تجربه کرد و گارسیا هم با دو فیلم «چیزهایی که می‌توانی با نگاه کردنش بگویی» و «نُه زندگی» به این جشنواره آمده بود. وستمورلند هم یکی از کارگردانان «کینسه‌آنیرا» (۲۰۰۶؛ برنده جوایز بزرگ هیأت داوران و تماشاگران ساندنس) است که در سال ۲۰۱۸ با «کولت» به این رویداد سینمایی بازگشت. ایزابلا روسلینی (دختر اینگرید برگمن و کارگردان ایتالیایی روبرتو روسلینی) هم که ستاره بین‌المللی سینما است و با بازی در فیلم‌هایی چون «مخمل آبی» و «مرگ برازنده اوست» برای جهانیان شناخته‌شده است.

جشنواره فیلم ساندنس از ۲۳ ژانویه تا ۲ فوریه (۳ تا ۱۳ بهمن) برگزار می‌شود.

  • پلی‌لیست