هنروتجربه: فیلم‌ساز مؤلف دیگری به همکاری با سرویس‌های پخش مجازی و آنلاین رو آورد. «آمازون استودیوز» اعلام کرد که قرارداد تولید سریالی را با کارگردان فیلم‌های «دوازده سال بردگی» و «بیوه‌ها» امضا کرده است.

جنیفر سالک رییس «آمازون استودیوز» در گفت‌وگوی تازه‌ای با انجمن منتقدان تلویزیون چنین توضیح داده است: «ما سال گذشته بسیار تلاش کردیم تا قرارداد اختصاصی تولید یک سریال جدید جهانی را ببندیم که در نهایت به ایده استیو برای مجموعه‌ای با عنوان «آخرین روزها» رسیدیم؛ سریالی که فکر می‌کنیم یکی از موفق‌ترین تولیدهای ما خواهد بود.»

البته مک‌کویین با دنیای آمازون بیگانه نیست و سریال تازه‌اش برای «بی‌بی‌سی» با عنوان «Small Axe» قرارست اواخر سال میلادی جاری توسط همین آمازون برای اولین بار در ایالات متحده پخش شود. طبق شنیده‌ها، «آخرین روزها» در قلمروی ژانر علمی‌خیالی می‌گذرد و رویکرد جدی مک‌کویین در پرداخت شخصیت‌ها را هم در بر می‌گیرد.

سالک در ادامه حرف‌هایش می‌افزاید: «ایده بزرگ و جاه‌طلبانه‌ای است. مک‌کویین دنبال سوژه‌ای بود که برایش ملموس باشد و به جهان فکری‌اش نزدیک باشد. داستان درباره انسان‌هایی است که روانه فضا می‌شوند چون سیاره زمین به‌سرعت روبه‌فروپاشی است؛ اما همه‌اش همین نیست. در واقع با یک سریال دیستوپیایی قابل پیش‌بینی طرف نیستید… می‌توانم بگویم که شما با یک درام معمایی شخصی طرف هستید که زمین نقش مهمی را در آن ایفا می‌کند؛ و فقط یک گلوله سوزان و جهنمی نیست…»

هنوز جزییات بیش‌تری از «آخرین روزها» منتشر نشده است.

  • ایندی‌وایر