هنروتجربه:کارگاه آموزش فیلم‌سازی خلاق توسط محمدعلی سجادی از چهارم تا دهم بهمن ماه در منطقه آزاد کیش برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کیش (موج)، محمدعلی سجادی کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینمای ایران درجهت ارتقاء کیفی آموزش سینما، کارگاه فیلم‌سازی خلاق را برای علاقه‌مندان به این هنر و صنعت در جزیره کیش برگزار می‌کند.

محمدعلی سجادی، کارگردان سینما که فیلم «طلاقم بده خاطر گربه‌ها» از او در سینماهای هنروتجربه درحال اکران است، درباره علاقه‌مندی خود به برپایی این کارگاه‌های سینمایی گفت:«هنوز دوست دارم یاد بگیرم. شما چطور؟ چقدر سینما را دوست دارید؟ چقدر آن را می‌شناسید؟ آیا بدون شناخت دوربین و قواعد آن می‌شود فیلم ساخت؟ و حالا می خواهم بگویم چند روز باهم بودن فرصتی است برای ورود به پرده نقره‌ای سینما».

کارگاه آموزشی فیلم‌سازی خلاق توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش و دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم کیش (موج) برنامه‌ریزی و اجرایی شده است. علاوه‌بر محمدعلی سجادی، آرش خزایی نیز فیلم‌سازی تک نفره را تدریس می‌کند.

همچنین قرار است فیلم‌های ساخته شده توسط هنرجویان در مجموعه کارگاه‌های خلاق فیلم‌سازی نمایش و مورد نقد و بررسی قرار بگیرد و طبق برنامه‌ریزی انجام شده این فیلم‌ها توسط مدرسه فیلم‌سازی «ایموفیس» انتخاب و در جشنواره‌های بین‌المللی عرضه و پخش می‌شوند.

محمدعلی سجادی در این دوره از کارگاه‌های آموزش فیلم‌سازی خلاق، سرفصل «کارگردانی از ایده تا اجرا» را تدریس می‌کند و هنرجویان همراه با او فیلم‌هایی را در جزیره می‌سازند.