هنروتجربه:جایزه تهیه‌کنندگی برجسته سال آمریکا، در بخش سینمایی به «۱۹۱۷» رسید.درام جنگی «۱۹۱۷» با به دست آوردن جایزه انجمن تهیه‌کنندگان گام بلندی برای دریافت جایزه بهترین فیلم اسکار برداشت.

مراسم سی‌‌و‌یکمین دوره جوایز سالانه انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا PGA  لس آنجلس برگزار شد و برندگان چهار بخش‌ فیلم‌های سینمایی، مستند، فیلم‌های انیمیشن و برنامه‌‌های تلویزیونی معرفی شدند.

در بخش فیلم‌های سینمایی، سام مندس، پیپا هریس، جین-آن تنگرن و کالم مک‌دوگال تهیه‌کنندگان فیلم «۱۹۱۷» جایزه داریل اف. زانوک بهترین را به عنوان بهترین فیلم  سال را دریافت کردند.«فورد در برابر فراری»، «ایرلندی»، «جوجو خرگوش»، «جوکر»، «چاقوها بیرون»، «زنان کوچک»، «داستان ازدواج»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «انگل» دیگر نامزدهای این جایزه بودند.

تازه‌ترین ساخته مندس که در آخرین روزهای دسامبر به‌طور محدود روی پرده سینماهای آمریکا رفت و به‌تازگی به‌طور گسترده اکران شده است، داستان دو سرباز جوان بریتانیایی را در دوران جنگ جهانی اول روایت می‌کند که یک مأموریت سخت به آن‌ها داده می‌شود؛ آنها با با یک پیام وارد منطقه دشمن می‌شوند تا اجازه ندهند ۱۶۰۰ نفر که یکی از آن‌ها برادر یکی از دو سرباز است،به دامی مرگبار بیفتند.«۱۹۱۷» به‌تازگی در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم درام را دریافت کرد و نامزد ۱۰ جایزه اسکار ازجمله جایزه بهترین فیلم هم هست. جرج مکی و دین-چارلز چاپمن نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. مارک استرانگ، اندرو اسکات، ریچارد مدن، کالین فرث و بندیکت کامبربچ از دیگر بازیگران «۱۹۱۷» هستند که با استفاده از یک نمای ادامه‌دار ساخته شده است.جایزه داریل اف. زانوک بهترین تهیه‌کننده سال، یک شاخص قوی برای پیش‌بینی برنده اسکار بهترین فیلم است. از ۳۰ برنده قبلی انجمن تهیه‌کنندگان، ۲۱ برنده، اسکار بهترین فیلم را هم بردند، ازجمله سال گذشته که «کتاب سبز» به کارگردانی پیتر فارلی هر دو جایزه را گرفت. در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ فیلم برگزیده انجمن تهیه‌کنندگان و آکادمی علوم و هنرهای سینمایی متفاوت بود.

PGA از یک سیستم رأی‌گیری مشابه آکادمی استفاده می‌کند. انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا و آکادمی هر دو از سال ۲۰۰۹ تعداد نامزدهای بخش بهترین فیلم را به ۱۰ رساندند. آکادمی در ۲۰۱۱ با بازبینی در قوانین خود تعداد نامزدها را بین پنج تا ۱۰ کرد، اما PGA همچنان هر سال ۱۰ فیلم را نامزد جایزه داریل اف. زانوک می‌کند که البته دو سال پیش این قاعده را شکست و برای اولین بار ۱۱ فیلم را نامزد کرد.

در دیگر بخش‌های جوایز امسال انجمن تهیه‌کنندگان، «داستان اسباب‌بازی ۴» از شرکت پیکسار به تهیه‌کنندگی مارک نیلسن و جوناس ریورا، جایزه PGA در بخش فیلم‌های انیمیشن را از آن خود کرد.در بخش مستند، «آپولو ۱۱» به تهیه‌کنندگی تاد داگلاس میلر و تامس پترسن جایزه انجمن تهیه‌کنندگان را برد. این فیلم با استفاده از تصاویر آرشیویِ خیره‌کننده، گام نهادن نخستین انسان بر روی کره ماه در سال ۱۹۶۹ را تصویر کرده است. «آپولو ۱۱» در این بخش با فیلم‌های مستند «حامی»، «کارخانه آمریکایی»، «غار»، «برای سما» و «سرزمین عسل» رقابت کرد. این فیلم در حالی جایزه PGA را گرفت که هفته پیش از راه‌یابی به فهرست نامزدهای جایزه اسکار بهترین مستند بلند بازماند.

در بخش برنامه‌‌های تلویزیونی، فصل دوم سریال «جانشینی» برنده جایزه نورمن فلتن بهترین سریال درام شد. فصل دوم «دروغ‌های کوچک بزرگ»، فصل سوم «تاج»، فصل هشتم «بازی تاج و تخت» و فصل اول «نگهبانان»، دیگر نامزدهای این بخش بودند.فصلدوم «فلیبگ» جایزه دنی تامس بهترین سریال کمدی را دریافت کرد. فصل دوم سریال «بری»، فصل سوم «خانم میزل شگفت‌آور»، فصل پنجم «شیتز کریک» و فصل هفتم «ویپ» در این بخش نامزد بودند.
جایزه دیوید ال. وولپر بهترین سریال کوتاه به «چرنوبیل» رسید. «چرنوبیل» دو هفته پیش نیز در جوایز گلدن گلوب دو جایزه ازجمله جایزه بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی را گرفت.«آپولو: ماموریت‌ها در ماه» در بخش فیلم‌های تلویزیونی یا استریم‌شده برنده شد. «پسر آمریکایی»، «آینه سیاه: افعی‌ها ضربه می‌زنند» و «ال کامینو: فیلم برکینگ بد» دیگر نامزدهای این بخش بودند.«ترک کردن نورلند» از شبکه اچ‌بی‌او که جزئیات اتهامات به مایکل جکسون درمورد آزار جنسی را به تصویر درآورده است، جایزه بهترین برنامه تلویزیونی غیرداستانی را از آن خود کرد.

هالیوود ریپورتر