هنروتجربه:فیلم سینمایی «یلدا» ساخته مسعود بخشی در بخش نسل جشنواره فیلم برلین پذیرفته شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، با اعلام پذیرش «یلدا» ساخته مسعود بخشی در بخش رقابتی نسل (جنریشن) هفتادمین جشنواره جهانی فیلم برلین، نخستین نمایش اروپایی این فیلم پس از حضور بین‌المللی در ساندنس آمریکا، در جشنواره برلین  است.

در حالی که پیشتر انتخاب «یلدا» در بخش رقابتی چهل و‌ نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رتردام، مهم‌ترین جشنواره کشور هلند قطعی شده بود، به‌دلیل همزمانی جشنواره رتردام با ساندنس در آمریکا، «یلدا» نخستین نمایش اروپایی خود را در جشنواره فیلم برلین تجربه می‌کند.

«یلدا» در بخش مسابقه رسمی جنریشن (بالای ۱۴ سال) برای جایزه خرس کریستال این بخش رقابت می‌کند. کارلو شاتریان مدیر هنری جشنواره جهانی برلین با مقایسه «یلدا» با آثار سیدنی لومت کارگردان برجسته سینمای آمریکا، آن را فیلمی مدرن و مهم توصیف کرده و ماریان ردپت مدیر بخش نسل، «یلدا» را یک فیلم تفکربرانگیز دانسته که از طریق فضای محدود یک استودیوی تلویزیونی، قادر به ترسیم پرتره‌ای از یک جامعه است.

«یلدا» هفته آینده در بخش مسابقه اصلی جشنواره ساندنس آمریکا روی پرده می‌رود. این فیلم تولید مشترک ایران با فرانسه، آلمان، سوئیس، لوکزامبورگ و لبنان است و پیرامید اینترنشنال پخش و فروش جهانی آن را بر عهده دارد.

برچسب‌ها: