هنر و تجربه: «انگل» اثر تحسین‌شده جون‌هو بونگ یکی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ است که در جوایز آکادمی هم یکی از پیشگامان اصلی به شمار می‌رود.

سینمادوستان و علاقه‌مندان می‌دانند که «اچ‌بی‌او» در حال ساخت سریالی بر اساس «انگل» است و به‌زودی در معرض دید مخاطبان بیش‌تری قرار خواهد گرفت. خود بونگ با همکاری آدام مک‌کی، تهیه‌کننده اجرایی سریال موفق «جانشینی» / Succession درگیر ساخت این سریال کنجکاوی‌برانگیز است؛ کارگردانی که به‌تازگی در گفت‌وگو با «هالیوود ریپورتر» جزییات تازه‌ای را درباره این پروژه برملا کرده است.

بونگ درباره گسترش ایده فیلم در قالب یک سریال چنین توضیح می‌دهد: «شما در سینما به یک مدت زمان دوساعته محدود می‌شوید. داستان‌های بسیار زیادی بودند که فکر می‌کردم بین فصل‌های مختلف این فیلم می‌توانند جای بگیرند و رخ بدهند؛ و همین طور داستان‌هایی در مورد هر یک از شخصیت‌ها. برای همین واقعاً دلم می‌خواست مدت زمانی حدود پنج‌شش ساعت داشته باشم و آزادانه در این مسیرها کاوش کنم. همان طور که می‌دانید فیلم «فانی و الکساندر» اینگمار برگمان هم یک نسخه سینمایی دارد و یک نسخه تلویزیونی. به همین دلیل فکر می‌کنم با نسخه تلویزیونی «انگل» به یک فیلم بلند و باکیفیت خواهیم رسید».

  • پلی‌لیست