هنروتجربه:کوئنتین تارانتینو معتقد است جنگی میان فیلم‌های اصیل و فیلم‌های ابرقهرمانی و پرهزینه جریان دارد.

 تارانتینو با حمایت از مارتین اسکورسیزی، نارضایتی خود را از غلبه فیلم‌های ابرقهرمانی بر سینمای جهان ابراز کرد :«محصولات تجاری که کمپانی‌های بزرگ صاحب آنها هستند و همه درباره آنها می‌دانند، مثل فیلم‌های مارول، “جنگ ستارگان”، “گودزیلا” و “جیمز باند”، هیچ سالی را بهتر از ۲۰۱۹ تجربه نکرده بودند. گسترش جهانی این فیلم‌ها، ساخت و نمایش بسیاری از فیلم‌های اریژینال با ایده‌هایی جدید را تحت تاثیر قرار داد».او همچنین  اشاره کرده که موفقیت سینمای اصیل را برای به حاشیه بردن فیلم‌های ابرقهرمانی ضروری است و فیلم‌هایی چون «جوکر»، «۱۹۱۷» و «زنان کوچک»اگر امسال ساخته نشده بودند شاید در سال‌های آینده با دشواری بیشتری تولید می‌شدند.

«روزی روزگاری در هالیوود» فیلم جدید تارانتینو با بازی برد پیت و لئوناردو دی‌کاپریو امسال در ۱۰ شاخه از جوایز اسکار شامل بهترین فیلم و کارگردانی نامزد کسب جایزه است.

صحبت‌های تارانتینو پس از اظهار نظر جنجالی مارتین اسکورسیزی مطرح می‌شود که گفته بود فیلم‌های ابرقهرمانی سینما نیستند.  اسکورسیزی تاکید کرده بود: «سینماها را فیلم‌های ابرقهرمانی تسخیر کرده‌اند و سالن‌های سینما به شهربازی تبدیل شده‌اند. این فیلم‌ها در حال ساخت نوع دیگری از مخاطب هستند که فکر می‌کنند سینما همین است.من این فیلم‌ها را تماشا نمی‌کنم. صادقانه بگویم این فیلم‌ها هرچقدر هم خوب ساخته شوند و بازیگران در آن‌ها بهترین عملکرد خود را داشته‌باشند، از نظر من شبیه به پارک‌های موضوعی(شهربازی) هستند».

فیلمسازان بزرگی چون فرانسیس فوردکاپولا و کن لوچ نیز از موضع اسکورسیزی حمایت کردند.

ددلاین