هنر و تجربه: احتمالاً اغلب سینمادوستان با این موضوع موافق هستند که ساخت و نمایش هر فیلمی از ترنس مالیک یک اتفاق سینمایی است ولو این‌که آثار او همیشه فوق‌العاده نیستند.

مالیک در سال‌های اخیر به‌مراتب پرکارتر از دوسه دهه نخست فعالیت‌هایش بوده است، اما باز هم نه به قدری که نمایش فیلمی از او کنجکاوی‌برانگیز نباشد. در این شرایط، خبر فیلمی ساخته‌نشده از مالیک بیش‌تر به یک تراژدی می‌ماند! جیمز نیوتن هاوارد آهنگ‌ساز جدیدترین فیلم مالیک با نام «زندگی پنهان» / A Hidden Life در گفت‌وگوی تازه‌ای به «والچر» گفته است: «هشت یا نه سال پیش بود که کار روی فیلمی با عنوان «سرکرده گناه‌کاران» / Chief of Sinners را شروع کردیم ولی هرگز به سرانجام نرسید».

هاوارد در ادامه صحبت‌هایش درباره داستان فیلم می‌گوید: «نوعی داستان موازی بود میان جری لی لوییس و جری فالوِل. خیلی عجیب به نظر می‌رسید اما روی‌هم‌رفته فیلم‌نامه‌ای غیرمعمول و خوشایند بود. سه یا چهار هفته با تری دیدار کردم ولی بعدش همه چیز کنار رفت و او مشغول ساخت «درخت زندگی» شد. من فکر کردم شاید کاری کردم که او خوشش نیامد و به سراغ فیلم دیگری رفت».

هاوارد در بخش دیگری از صحبت‌هایش به همکاری با مالیک در «زندگی پنهان» اشاره می‌کند و می‌گوید مثل خیلی‌های دیگر وقتی با پیشنهاد همکاری مالیک روبه‌رو شد، با کمال میل پذیرفت چون یکی از طرفداران پروپاقرص اوست.

  • پلی‌لیست