هنر و تجربه: در بیست‌ودومین مراسم جوایز انجمن طراحان لباس در هتل بورلی هیلتن، اعلام نام فیلم  «جوجو ربیت» به عنوان برنده همه را غافلگیر کرد.

این اتفاق باعث شد رقابت اسکار در این رشته داغ‌تر شود و برنده را نتوان پیش‌بینی کرد؛ اما دیگر رقبای کمدی سیاه ضدنفرت تایکا وایتیتی که مِیز سی. روبئو برای آن تقدیر شد و جایزه را دریافت کرد، از این قرارند: «مرد ایرلندی» (مارتین اسکورسیزی)، «جوکر» (تاد فیلیپس)، «زنان کوچک» (گرتا گرویگ) و «روزی روزگاری در هالیوود» (کوئنتین تارانتینو)؛ اما جالب است که از این بین فقط «روزی روزگاری…» در جوایز انجمن طراحان لباس رقابت می‌کرد.

جایزه بهترین طراحی لباس یک فیلم علمی‌خیالی/ فانتزی یا معاصر به جِنی ایگِن برای «وضعیت وخیم» / «چاقوها کشیده» / Knives Out و اِلن میروجنیک برای «مالِفیسِنت: معشوقه اهریمن» رسید. در این مراسم، شارلیز ترون برنده جایزه اسپات‌لایت شد، آدام مک‌کی (کارگردان) جایزه همکار برجسته را به خانه برد و مری الن فیلدز جایزه سرویس تراز اول را به دست آورد.

در بین آثار تلویزیونی هم برنده‌ها به این شرح اعلام شدند: میشل کلپتن برای «بازی تاج‌وتخت: تخت آهنی» در بخش بهترین اثر علمی‌خیالی/ فانتزی، دونا زاکووسکا برای «خانم مِیزِل شگفت‌انگیز: کمدی است یا هیچ» در بخش بهترین اثر تاریخی، و دبرا هانسن که برای قسمت «لباس» از مجموعه «Schitt’s Creek» برنده جایزه بهترین اثر معاصر شد.

  • ایندی‌وایر