هنروتجربه: جیم کری در گفت‌وگوی تازه‌ای با «کولایدر» در پاسخ به این سؤال که کدام یک از نقش‌هایی را که در گذشته بازی کرده دوست دارد دوباره مرور کند، بازی‌اش در «نمایش ترومن» را برگزیده است.

کمدی درام علمی‌خیالی «نمایش ترومن» (پیتر ویر، ۱۹۹۸) بر اساس ایده و فیلم‌نامه درخشانی از اندرو نیکول، از آن دست فیلم‌هایی است که در زمان اکران، به اندازه ارزش‌هایش دیده نشد و قدر ندید؛ موضوعی که بازی جیم کری را هم شامل می‌شود که در سال ۱۹۹۸ فقط در جوایز گلدن گلوب به او توجه شد و جایزه بهترین بازیگر فیلمی درام به او اهدا شد. البته «نمایش ترومن» در رشته‌های بهترین کارگردانی، فیلم‌نامه اریژینال و بازیگر نقش مکمل (اد هریس) نامزد جوایز اسکار شد.

به هر حال، جیم کری در این گفت‌وگو در خصوص اهمیت فیلم در این روزگار چنین توضیح داده است: «حالا همه کانال مشترک‌پذیر خودشان را دارند و هر کسی دنیای «نمایش ترومن» کوچک خودش را دارد. اغلب فکر می‌کنم و ازم سؤال هم می‌شود که در دنیای بیرون دیوارها چه اتفاقی برای ترومن افتاد؟ مدتی زمان برد تا به این نتیجه برسم که او واقعاً تنها می‌ماند چون همه می‌خواهند به داخل همان دنیا برگردند. همه می‌خواهند در آن گنبد باشند».

  • پلی‌لیست