هنروتجربه:فیلم سینمایی «جزیره رنگین» به کارگردانی خسرو سینایی در تلویزیون نمایش داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما،فیلم سینمایی «جزیره رنگین» پنجشنبه  ۱۷ بهمن ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهارم سیما پخش می‌شود.

«جزیره رنگین» محصول  سال ۱۳۹۳، روایت فعالیت‌های هنری و اجتماعی احمد نادعلیان نقاش و طراح، در جزیره هرمز است. خسرو سینایی علاوه بر کارگردانی نگارش فیلم‌نامه و تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده داشته‌است. علی لقمانی مدیر فیلم‌برداری و علیرضا کریمی صدابردار و تدوین‌گر فیلم هستند. در این فیلم مهدی احمدی بازیگری که در چند اثر سینایی حضور داشته، در کنار بازیگران محلی ایفای نقش کرده‌است. همچنین لوریس چکناواریان نیز ساخت موسیقی فیلم را ساخته است.

«جزیره رنگین» زمستان ۱۳۹۴ در گروه هنروتجربه اکران شد.خسرو سینایی در مراسم آیین دیدار این فیلم با بیان این‌که «جزیره رنگین» یکی از شادترین فیلم‌هایی است که در طول ۴۸ سال فیلم‌سازی خود ساخته است، عنوان کرد:«من این بار خواستم آگاهانه نیمه پر لیوان را ببینم و به جای عیوب منطقه جزیره هرمز زیبایی‌هایش را ببینم».

او با بیان این‌که شخصیت دکتر نادعلیان الهام‌بخش داستان فیلم است گفت:« او انسانی است که به عنوان یک فرد آستین بالا می‌زند و به یک جزیره می‌رود و سعی می‌کند در گسترش فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی آن جزیره کمک کند و موفق هم هست.تمام حرف فیلم این است که ما می‌توانیم در حد توان خودمان جامعه‌مان را بسازیم. وقتی فیلم را با همین ایده در لهستان و ونکوور کانادا نمایش دادم و در هر دوی این کشورها واکنش جالبی دیدم ، تماشاگران می‌پرسیدند چه طور می‌توانند به این جزیره سفر کنند؟».