هنروتجربه: افشین سنگ چاپ فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» را دارای مفاهیم جهانی می‌داند که توانسته جوایز زیادی را از آن خود کند.

فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» ساخته خداداد جلالی این روزها در سینماهای هنروتجربه در حال اکران است. افشین سنگ‌چاپ بازیگر این فیلم  درباره ایفای نقش در «بچه‌ای با جوراب قرمز» به صباگفت: «فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» به ظاهر ساده است ولی داستانی عمیق با مفاهیمی عمیق دارد که هم بیننده عام را راضی می کند و هم مخاطب خاص و روشنفکر را تحت تاثیر قرار می‌دهد».

او با اشاره به این‌که یکی از مهم‌ترین جذابیت های فیلم دو پهلو بودن آن است، بیان کرد: «فیلم‌ساز به موضوعی جهانی پرداخته است زیرا امروزه همه درگیر مهاجرت هستند و چون فیلم «بچه‌ای با جوراب قرمز» دارای مفاهیم جهانی است توانسته جوایز زیادی را از آن خود کند. موضوع فیلم شامل حال همه ما و جهان می‌شود».

بازیگر فیلم «بچه ای با جوراب قرمز» درباره نقش خود در این فیلم تاکید کرد: «بازیگر باید نقشی خارج از شخصیت خود بیافریند و اخلاقیات و تفکرات مختلف را نشان دهد و چون نقش من در این فیلم به شدت از خودم فاصله داشت واقعا برایم جذاب بود که در این فیلم بازی کنم. من برخلاف همه که می‌گویند از من برای بازی در فلان فیلم دعوت شدم، می‌گویم اگر قبل از صحبت با خداداد جلالی فیلم‌نامه زودتر به دستم می‌رسید خودم پیش‌قدم می‌شدم زیرا همیشه دوست دارم نقش‌های سخت را بازی کنم».

او عنوان کرد: «مهم‌ترین مساله این بود که همه عوامل و بازیگران در تمامی مراحل در حال تمرین بودند، حتی خداداد جلالی برای بازیگرانی که نقش افغان‌ها را به عهده داشتند معلم گرفته بود تا با ما زبان افغانی کار کند که این نشان دهنده این است که کارگردان می‌داند به دنبال چه چیزی است و فقط به هدفش فکر می‌کند. بازیگران ایرانی اگر خوب به ایفای نقش پرداختند به دلیل افکار دقیق کارگردان بوده است».

این بازیگر در پایان گفت:«مطمئن هستم مخاطب با این فیلم ارتباط برقرار می کند زیرا مفهومی جهانی دارد».