هنروتجربه:فیلم‌های مستند و کوتاه به هفتمین روز نمایش خود در جشنواره فیلم فجر رسیدند.

روز جمعه ۱۸ بهمن چهار فیلم مستند و کوتاه در سه سالن سینما نمایش دارند

پردیس ملت سینمای رسانه در ساعت ۲۲:۳۰مستند«زندگی میان پرچم‌های رنگی» و فیلم کوتاه«مادر برفی» را نمایش می‌دهد.

سینما شکوفه هم میزبان مستند«عالیجناب» و فیلم کوتاه «عزیز» در ساعت ۲۲ است.

سینما فجر اسلامشهر هم در ساغت ۱۶:۳۰ مستند«پروژه ازدواج» و فیلم کوتاه«سوربز» و در ساعت ۲۱:۳۰  مستند«عالیجناب» و فیلم کوتاه «عزیز» به نمایش در می‌آورد.

مستند «زندگی میان پرچم‌های رنگی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده با موضوع حضور داعش در کشور افغانستان و در شمال غرب آن ساخته شده است.

فیلم کوتاه «مادر برفی» به کارگردانی مرجان خسروی، قصه پسر نوجوانی را روایت می‌کند که قصد نجات جان همسر باردار خود را در شرایط سخت و برفی در یک روستایی صعب‌العبور دارد، اما هیچ‌کدام از اهالی روستا حاضر به کمک کردن نیستند.

مستند «عالیجناب» به کارگردانی سجاد ایمانی و تهیه‌کنندگی مشترک رضا دانش‌پژوه و سجاد ایمانی به زندگی یک ورزشکار پیش‌کسوت بوکس می‌پردازد اما فیلمی ورزشی نیست و قصد پرداختن به مدال‌ها و موفقیت‌های یک ورزشکار را ندارد. در این مستند زندگی قهرمان پیشکسوت بوکس است که برای حل مشکل نازایی ۱۴ ساله زنش دست به ماجراجویی می‌زند،به تصویر کشیده می‌شود.

فیلم کوتاه «عزیز» به کارگردانی سید مهدی موسوی برزکی یکی از فیلم‌های موفق جشنواره فیلم کوتاه بود که جوایز متعددی از جمله تندیس هنروتجربه را دریافت کرد.داستان این فیلم درباره خانواده‌ای است که در مراسم چهلم مرگ پدر خود متوجه حضور زن غریبه‌ای می‌شوند و این ملاقات دردسرهایی را برای اعضای خانواده به همراه می‌آورد.

«پروژه ازدواج» مستندی به کارگردانی مشترک حسام اسلامی و عطیه عطارزاده است که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد.این دو کارگردان که هریک تجربه‌هایی جداگانه در ساخت مستند داشته‌اند، این بار با همکاری یکدیگر به سراغ موضوعی خاص رفته‌اند و از تجربیات شخصی خود هم در روایت آن بهره گرفته‌اند. موضوع فیلم مطرح شدن ازدواج بیماران در یک مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان است که با مخالفت‌ها و مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود.

فیلم کوتاه «سُور بز» به نویسندگی و کارگردانی سعید زمانیان روایتی است از کودک ۹ ساله‌ای که از زاویه دید او داستان فیلم تعریف می‌شود.

برچسب‌ها: