هنروتجربه:مستند«صحنه‌هایی از یک جدایی» به کارگردانی وحید صداقت در هنروتجربه اکران می‌شود.

«صحنه‌هایی از یک جدایی» مستندی درباره «جدایی نادر از سیمین» فیلم اسکاری سینمای ایران است.این مستند که در آستانه دهمین سال ساخته شدن «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی به نمایش در می‌آید، روایتی است از شکل‌گیری ایده و فیلم‌نامه، نحوه انتخاب بازیگران تا پایان فیلم‌برداری و بازتاب‌های جهانی «جدایی نادر از سیمین». در این مستند هم‌چنین تصاویری از فیلم و پشت صحنه آن با روایت فرهادی و گفت‌وگوهایی از سینماگرانی چون مایک لی، ژان کلود کریر و ابراهیم گلستان نشان داده ‌می‌شود.«جدایی نادر از سیمین»موفق به دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد و در دیگر جشنواره‌های معتبر بین‌المللی چون برلین،گلدن گلوب و… هم جوایزی را دریافت کرد. این فیلم هم‌چنین پنج سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد.

وحید صداقت در یادداشتی درباره این مستند و انگیزه‌اش از ساختن آن می‌نویسد:«فیلم «جدایی نادر از سیمین» علاوه بر تمام ارزش‌های هنری و سینمایی و اتفاقات بزرگی که در جهان برایش افتاده و هم‌چنان هم پس از گذشت ده سال می‌افتد و در لیست برترین‌ها قرار می‌گیرد، برایم از جهات دیگری هم با ارزش بود و ارتباط عاطفی نزدیکی با بخش‌های زیادی از فیلم داشتم ، رابطه بین نادر، پدرش و پرستار پدرش را به گونه‌ای در زندگی شخصی‌ام تجربه کرده بودم و بسیار برایم با ارزش بود که با ساخت مستندی به زوایای کمتر دیده شده این فیلم بپردازم ».

وحید صداقت به همراه تهمینه منزوی تجربه ساخت مستند «درباره فروشنده» فیلم دیگری از اصغر فرهادی را هم در کارنامه دارند.صداقت هم‌چنین تاکنون فیلم‌های کوتاه «نگاه»،«چندفریم تا مرگ» و مستند«پاستای ایرانی» را کارگردانی کرده‌است.مستند «درباره فروشنده» فروردین ۱۳۹۷ در سینماهای گروه هنرو تجربه اکران شد.

«صحنه‌هایی از یک جدایی» در سیزدهمین دوره جشنواره سینما حقیقت  به نمایش درآمد و با استقبال تماشاگران مواجه شد و از مستندهای پرفروش این جشنواره بود.

«صحنه‌هایی از یک جدایی»/ کارگردان،تدوین،تهیه‌کننده:وحید صداقت- تصویربردار: تهمینه منزوی، فرهاد طالبی‌نژاد،علی حمید-تصاویر پشت صحنه فیلم «جدایی نادر از سیمین» از سید وحید حسینی- صداگذاری و میکس : محمدرضا دلپاک – صدابردار:شاهین پورداداشی- موسیقی:نیما اورکی- مجری طرح : طلوع فیلم