هنروتجربه:اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به سینمای مستند به همراه عوامل مستند سینمایی «خط باریک قرمز» به تماشای این اثر در پردیس سینمایی ملت نشستند.

به گزارش روابط عمومی فیلم، مستند سینمایی «خط باریک قرمز» یکشنبه شب و در نهمین روز از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در پردیس ملت به نمایش درآمد. مهمانان این اکران، تعدادی از کاراکترهای فیلم، بچه‌های کانون اصلاح و تربیت که پس از ساخت این مستند و به واسطه آن آزاد شدند و جمعی از مدیران سینمایی و کشوری بودند. تعدادی از بچه‌های آزاد شده کانون اصلاح و تربیت که در این فیلم مستند حضور داشتند، با نقاب‌ کاراکترهای «خط باریک قرمز » در پردیس ملت حضور یافتند. حاضران پس از تماشای این مستند برای موفقیت پیشنهاد «خط باریک قرمز» در آموزش، پرورش و روانشناسی در جهت کاهش جمعیت کیفری ابراز امیدواری کردند.

آخرین نمایش مستند «خط باریک قرمز» در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر امروز ۲۱ بهمن ماه ساعت ۱۹در پردیس سینمایی مگامال است.

این فیلم بر مبنای تئوری تأثیر سایکودرام بر کاهش خشونت و تأثیرات مثبت آن بر تغییر شخصیت افراد بزهکار و مجرم طراحی شده است.یکی از بازیگران این مستند که به اعدام محکوم شد بود، با تلاش سازندگان این فیلم و حمایت خیرین در آستانه آزادی قرار دارد.

«خط باریک قرمز» تاکنون موفق به دریافت جوایزی چون بهترین فیلم هنروتجربه در سیزدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، بهترین فیلم با موضوع آسیب‌های اجتماعی بهترین فیلمبرداری و نیز جایزه ویژه سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت شده است. همچنین این فیلم به عنوان اولین مستند جایزه نت‌پک را در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر دریافت کرد.

عکس:سحر قریب