هنروتجربه:اسامی نامزدهای سیمرغ بلورین رشته‌های مختلف جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر اعلام شد. «شنای پروانه» در ۱۲ رشته و «درخت گردو» در ۱۱ رشته بیشترین نامزدی را دارند، رتبه‌های بعدی متعلق به «خورشید» در ۱۰ رشته،«روز صفر» در ۹ رشته است. «خروج»،«پوست» و«آتابای» هرکدام در در ۵ رشته نامزد شده‌اند.

نشست خبری اعلام اسامی نامزدهای سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر با حضور ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره شامگاه دوشنبه ۲۱ بهمن در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. نجفی در ابتدا از اصحاب رسانه و مجریان نشست‌ها تشکر و بابت کاستی‌های جشنواره عذرخواهی کرد و در ادامه اسامی نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره توسط ابراهیم داروغه‌زاده دبیر جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر اعلام شد.

نامزدهای بهترین طراحی لباس
رسول علی‌زاده/ پوست
مارال جیرانی/ خروج
بهزاد جعفری طادی/درخت گردو
امیر ملک‌پور/روز صفر
شیده محمود زاده / سینماشهرقصه
غزاله معتمد/ شنای پروانه

نامزدهای بهترین طراحی صحنه
پوریا اخوان/ پوست
کیوان مقدم/ فیلم خورشید

محمدرضا شجاعی/ درخت گردو

سهیل دانش اشراقی/ روز صفر

آیدین ظریف /سینماشهرقصه

نامزدهای بهترین صدا

امیر شاهوردی و سیدعلیرضا علویان/ پوست

رشید دانشمند و امین شریفی/تومان

امیر نوبخت و آرش قاسمی / خروج

حسین بشاش و محمدرضا دلپاک/خورشید

مهدی صالح‌کرمانی و آرش قاسمی/ شنای پروانه

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری (CGI)

جواد مطوری/ آبادان یازده ۶۰

محمد برادران/خروج

جواد مطوری/خورشید

امین پهلوان‌زاده و کامیار شفیع‌پور/درخت گردو

رضا میثاقی و محسن خیرآبادی/ روز صفر

نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی

محسن روزبهانی/ آبادان یازده ۶۰

آرش آقابیک/ پوست

ایمان کرمیان/خورشید

ایمان کرمیان/درخت گردو

محسن روزبهانی/ روزصفر

آرش آقابیک/شنای پروانه

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی

مهرداد میرکیانی/ خروج

محمدرضا قومی/خون شد

شهرام خلج /درخت گردو

ایمان امیدواری/ سه‌کام حبس

عظیم فراین/شنای پروانه

نامزدهای بهترین موسیقی متن:

حسین علیزاده/ آتابای

بامداد افشار / پوست

رامین کوشا /خورشید

حبیب خزایی‌فر /درخت گردو

مسعود سخاوت‌دوست /شنای پروانه

نامزدهای بهترین تدوین

محمد نجاریان/ پوست

حسن حسن‌دوست/خورشید

محمد نجاریان/ درخت گردو

میثم مولایی / روز صفر

سیاوش پورخلیلی/سینماشهرقصه

اسماعیل علیزاده/شنای پروانه

نامزدهای بهترین فیلم‌برداری

سامان لطفیان / آتابای

مسعود امینی تیرانی / ابر بارانش گرفته

مرتضی نجفی / تومان

هومن بهمنش/ خورشید

مسعود سلامی /سه‌کام حبس

سامان لطفیان / شنای پروانه

نامزدهای بهترین نقش مکمل مرد

جواد عزتی / آتابای

ارشیا نیک‌بین / ابر بارانش گرفته

مجتبی پیرزاده /تومان

بابک کریمی/ سینماشهرقصه

امیر آقایی/ شنای پروانه

نوید پورفرج / مغز استخوان

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن

لیلا زارع / خون شد

مینو شریفی‌پور / درخت گردو

سمیرا حسن‌پور/سه‌کام حبس

طناز طباطبایی/ شنای پروانه

باران کوثری / عامه‌پسند

ستاره پسیانی/ من می‌ترسم

نامزدهای بهترین نقش اصلی مرد

میرسعید مولویان/ تومان

فرامرز قریبیان / خروج

پیمان معادی / درخت گردو

امیر جدیدی / روز صفر

علی شادمان / مردن در آب مطهر

نامزدهای بهترین نقش اصلی زن

نازنین احمدی / ابر بارانش گرفته

پریناز ایزدیار/ سه‌کام حبس

مریم مقدم /قصیده گاو سفید

ندا جبرئیلی/مردن در آب مطهر

الناز شاکردوست/ من می‌ترسم

نامزدهای بهترین فیلم‌نامه

نیما جاویدی و مجید مجیدی/ خورشید

سعید ملکان و بهرام توکلی/ روز صفر

محمد کارت، حسین دوماری و پدرام پورامیری/ شنای پروانه

بهتاش صناعی‌ها، مریم مقدم و مهرداد کورش‌نیا / قصیده گاو سفید

علی زرنگار/ مغز استخوان

بهنام بهزادی و سحر سخایی/من می‌ترسم

نامزدهای بهترین کارگردانی

نیکی کریمی/ آتابای

مرتضی فرشباف/ تومان

مجید مجیدی/ خورشید

محمدحسین مهدویان/ درخت گردو

سعید ملکان/ روز صفر

محمد کارت/شنای پروانه

نامزدهای بهترین فیلم

نیکی کریمی/ آتابای

امیر بنان و مجید مجیدی/خورشید

سیدمصطفی احمدی /درخت گردو

سعید ملکان/روزصفر

رسول صدرعاملی/ شنای پروانه

برچسب‌ها: