هنروتجربه: «یک قهرمان» (A Hero) فیلم جدید اصغر فرهادی دو ماه دیگر وارد مرحله پیش‌تولید می‌شود. این فیلم قرار است تابستان سال آینده در شیراز فیلم‌برداری شود.

شرکت ممنتو فیلمز اینترنشنال در پاریس، پروژه جدید فرهادی را هفته آینده در بازار فیلم اروپا (EFM) در برلین برای فروش در بازارهای جهانی عرضه می‌کند.

جزئیات طرح داستانی «یک قهرمان» هنوز اعلام نشده است. این اولین فیلم فرهادی بعد از «همه می‌دانند» با بازی پنه‌لوپه کروز، خاویر باردم و ریکاردو دارین است که سال گذشته فیلم افتتاحیه هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن بود.

«یک قهرمان» به سبک دیگر ساخته‌های فرهادی فیلمی پرتعلیق است. او در این فیلم در صدد همکاری با بازیگرانی است که تاکنون در آثار او بازی نکرده‌اند.  فرهادی این فیلم را با همکاری الکساندر ماله-گی از شرکت ممنتو فیلمز پروداکشن تهیه می‌کند. ماله-گی در سه پروژه آخر فرهادی شامل «گذشته»، «فروشنده» و «همه می‌دانند» با او کار کرد.

یک نسخه انگلیسی‌زبان از فیلم‌نامه این هفته پیش از حضور در بازار فیلم اروپا، در اختیار خریداران قرار می‌گیرد. الکساندر مورو نایب‌رئیس بخش فروش و بازاریابی ممنتو که پنج فیلم فرهادی را فروخته است، دراین‌باره گفت: «ما با افتخار یک پروژه سینمایی عالی جدید از اصغر فرهادی مؤلف بزرگ را به خریداران عرضه خواهیم کرد. او یک کارگردان استوار و استاد تعلیق است که همواره تماشاگران را به سالن‌های سینما می‌کشاند. فیلم‌نامه «یک قهرمان» کاملاً جذاب است و به بسیاری از مسائل این روزهای جوامع مدرن ما می‌پردازد».

منبع:ددلاین