هنروتجربه: «درد و شکوه» / Pain & Glory یک‌شنبه در مراسم اسکار دست خالی ماند ولی این فیلم تحسین‌شده پدرو آلمودووار یکی از آثار محبوب سال گذشته میلادی است.

حالا خبر رسیده است که آلمودووار هم‌زمان درگیر دو پروژه انگلیسی‌زبان شده است. او در گفت‌وگو با «ایندی‌وایر» به این موضوع اشاره کرده است که فیلم بعدی‌اش همکاری او با تیلدا سویینتن را رقم می‌زند و یک فیلم بلند نیست؛ این فیلم کوتاه با عنوان «صدای انسان» / The Human Voice اقتباسی از نمایش یک‌پرده‌ای ژان کوکتو خواهد بود که داستان آخرین تماس زنی به معشوق خود را روایت می‌کند.

آلمودووار درباره فیلم کوتاهش می‌گوید: «عجیب است که وقتی دوستان از من درباره پروژه بعدی‌ام می‌پرسند، غافلگیر می‌شوند که می‌گویم واقعاً دوست دارم یک فیلم کوتاه بسازم؛ فیلمی حدود پانزده دقیقه، همین. این روزها واقعاً درگیر و شیفته این داستان شده‌ام و خیلی خوش‌حال‌ام که روی ساخت آن متمرکز شده‌ام». او درباره سویینتن به عنوان یک بازیگر تمام‌عیار برای ایفای نقش در «صدای انسان» هم چنین توضیح می‌دهد: «شما نیازمند این هستید که احساس کنید کسی کاملاً شما را درک می‌کند. تیلدا بازیگر کاملاً پذیرا و بسیار باهوشی است. او با اتکا به منطق، اعتمادبه‌نفس زیادی به من می‌دهد. ما در تمرین‌ها خیلی خوب حرف همدیگر را درک می‌کردیم».

پروژه دوم آلمودووار فیلم بلندی است بر اساس مجموعه داستان کوتاه «راهنمای زنان نظافتچی» / A Manual for Cleaning Women اثر نویسنده آمریکایی لوشا برلین است. داستان فیلم در تگزاس، کالیفرنیا و مکزیک می‌گذرد و دیالوگ‌ها به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی خواهند بود. هنوز تاریخ نمایشی برای این فیلم‌ها اعلام نشده است.

  • پلی‌لیست