هنر و تجربه: اولین تصاویر اثر جدید وس اندرسن منتشر شدند و ساعاتی پیش اولین آنونس «گزارش فرانسوی» عرضه شد؛ فیلمی که پیش‌بینی می‌شود اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره کن باشد.

پس از انتشار اولین آنونس کمدی «گزارش فرانسوی» / The French Dispatch یک اتفاق جالب افتاد؛ این‌که در فضای مجازی تقریباً همه فکر می‌کنند با فیلمی شگفت‌انگیز – دست‌کم در سروشکل و جهان تصویر – روبه‌رو هستند؛ اما در شرایطی که هنوز اطلاعات زیادی درباره پیرنگ فیلم و داستان‌های اپیزودهای مختلف آن منتشر نشده، همین تصاویر و آنونس عرضه‌شده، حاوی جزییات گویای بسیاری هستند.

پیش از این اعلام شده بود که «گزارش فرانسوی» نامه‌ای عاشقانه به ژورنالیست‌ها است. علاقه‌مندان و سینمادوستانی که به‌خوبی با وس اندرسن آشنا هستند می‌دانند که او از نوجوانی پیگیر و خواننده «نیویورکر» بوده است و بی‌شک «گزارش فرانسوی» از این علاقه و شیفتگی بهره برده است. به هر حال، فیلم سه داستان کوتاه را در قالب مجله‌ای قرار داده که نگاهی به بهترین داستان‌های ژورنال فرهنگی «لیبرتی کانزاس ایونینگ سان» دارد.

«گزارش فرانسوی» از ۲۴ ژوییه (سوم مرداد) اکران می‌شود و به احتمال بسیار زیاد می‌توان انتظار نمایشش را در جشنواره کن و ماه مه (اردیبهشت-خرداد) داشت. در ادامه سه مجموعه تصویر از فیلم را می‌بینید:

  • پلی‌لیست