هنروتجربه: کمپانی پخش فیلم «نئون» یک‌شنبه در مراسم اسکار موفقیت بزرگ و تاریخی را با فیلم تحسین‌شده «انگل» / Parasite تجربه کرد.

حالا خبر رسیده است که «نئون» می‌خواهد نسخه ویژه‌ای از فیلم را با همکاری «کرایتریون کالکشن» عرضه کند که البته شامل فیلم درخشان دیگری هم از فیلم‌ساز کره‌ای تحسین‌شده‌اش، جون‌هو بونگ، می‌شود. طبق خبری که «نئون» منتشر کرده، نسخه‌های ویژه و جدیدی از «انگل» و درام جنایی «خاطرات قتل» / Memories of Murder محصول ۲۰۰۳ زیر نظر این برند مطرح و خوش‌نام سینمایی عرضه می‌شوند. پیش از این فیلم‌ها، اثر تحسین‌شده «پرتره بانویی در آتش» / Portrait of a Lady on Fire از کمپانی «نئون»، برای عرضه یک نسخه «کرایتریون» برگزیده شده بود.

هنوز تاریخ ارائه این نسخه‌ها و محتویات اختصاصی هر نسخه مشخص نیست اما بر اساس کارنامه «کرایتریون»، سینمادوستان می‌توانند انتظار نسخه‌های ارزشمندی را داشته باشند. همان طور که می‌دانید «انگل» به عنوان نخستین فیلم خارجی‌زبان تاریخ سینما موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم شد و پیش از آن، اولین فیلم از سینمای کره جنوبی هم عنوان گرفته بود که نخل طلای جشنواره کن را به خانه برد. پیش از موفقیت‌ها و تحسین‌های گسترده و جهانی «انگل»، «خاطرات قتل» بهترین فیلم کارنامه جون‌هو بونگ شناخته می‌شد.

  • پلی‌لیست