هنروتجربه:جایزه تنوع‌فرهنگی آسیاپاسفیک برای فیلم «رونا مادر عظیم» به جمشید محمودی کارگردان این اثر به تهیه‌کنندگی نوید محمودی اهدا شد.

جایزه تنوع فرهنگی آسیاپاسفیک تحت حمایت مالی آژانس علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد مختصر یونسکو،به جمشید محمودی کارگردان برای فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان »با نام بین المللی «رونا مادر عظیم»  رسید. برای این فیلم در یونسکو سه نمایش در سه روز متوالی در نظر گرفته شده بود که پس از پایان هر نمایش جمشید محمودی کارگردان فیلم به سوالات حاضران پاسخ داد و در روز سوم جایزه تنوع فرهنگی آسیاپاسفیک به او اهدا شد. مراسم پایانی سیزدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک پنجشنبه ۳۰ آبان در استرالیا برگزار می‌شود؛ اما جایزه بخش تنوع فرهنگی آن دیروز در پاریس داده شد.

این جایزه که از سال ۲۰۰۷ آغاز به کار کرده است، هر ساله به فیلمی اهدا می شود که در منطقه آسیا پاسیفیک بیشترین نقش را در ارتقای تنوع فرهنگی از رسانه سینما ایفا کرده باشد.

«رونا مادر عظیم»، داستان عظیم (با بازی محسن تنابنده) یک پناهنده افغان است که در شهرداری تهران مشغول به کار است تا بتواند به خانواده مادر و برادرش فاروق کمک کند تا قاچاقی به آلمان بروند. اما در لحظه آخر فاروق از بردن مادرشان منصرف می‌شود و عظیم متوجه می‌شود مادرشان نیازمند عمل پیوند کلیه است. عظیم باید بین جان خودش و مادرش انتخاب کند.

این فیلم پیش از این نیز جوایزی از جشنواره‌های مختلف دریافت کرده‌بود.  پخش بین‌المللی فیلم برعهده شرکت فرانسوی نوری پیکچرز به مدیریت کتایون شهابی است.