هنروتجربه: هفته پیش تایکا وایتیتی تندیس طلایی اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برای هجویه‌اش درباره نازی‌ها با عنوان «جوجو ربیت» برنده است.

وایتیتی به‌تازگی قرارداد مشارکت در نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی قسمت‌هایی از یک سریال کوتاه با عنوان «مؤلف» / The Auteur را برای «شوتایم» امضا کرده است. این سریال هم اقتباسی از رمان گرافیکی‌ای به همین نام از جیمز کالاهان و ریک اسپیرز خواهد بود که داستانش درباره فیلم‌سازی است که پس از ساختن فیلمی که به یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های تاریخ هالیوود بدل می‌شود، در گردابی از حوادث ناگوار قرار می‌گیرد.

جالب این‌که جود لا در حال مذاکره برای ایفای نقش اصلی این سریال است و به‌جز این، یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی پروژه هم خواهد بود. رمان گرافیکی «مؤلف» در سال ۲۰۱۴ توسط «اونی پرس» ناشر «اسکات پیلگریم» و اقتباس‌هایی مثل «ریک و مورتی» عرضه شد.

تایکا وایتیتی پیش از کسب اسکارش، با «جوجو ربیت» جایزه تماشاگران جشنواره تورنتو را در پاییز گذشته برنده شد و در جوایز اسکار هم در شش رشته نامزد بود از جمله بهترین فیلم. فروش جهانی فیلم هم از ۷۵ میلیون دلار گذشت. ناگفته نماند که «مؤلف» فقط یکی از پروژه‌های متعددی است که وایتیتی این روزها درگیر ساخت‌شان شده است.

  • ایندی‌وایر