هنروتجربه:رخشان بنی اعتماد از بی‌ادعا بودن فیلم «پرو» شخصیت‌های قوام یافته و باور پذیر فیلم و تسلط فیلم‌ساز می‌گوید.

رخشان بنی‌اعتماد کارگردان و تهیه کننده درباره فیلم «پرو» ساخته بهزاد نعلبندی که این روزها در گروه سینماهای هنروتجربه در حال اکران است، به ایسنا عنوان کرد: «فیلم «پرو» از فیلم‌هایی است که به عنوان اولین کار بلند داستانی فیلم‌ساز تجربه‌ای موفق است و ویژگی مثبت فیلم دوری از تکرار کلیشه‌های رایج است.این فیلم از نظر موضوع و نوع دیدگاه متفاوت و در عین حال بی‌ادعا است. تسلط فیلم‌ساز در هدایت نابازیگران و بازیگران نه چندان حرفه‌ای ، فیلم‌برداری خوب و صداگذاری مناسب با حال و فضای فیلم نشان از تسلط فیلم‌ساز بر کلیه عناصر فیلم است».

این تهیه‌کننده گفت: «نکته حائز اهمیت دیگر این فیلم و فیلم‌هایی از این نوع حضور تهیه‌کنندگانی چون مهدی کوهیان است که از فیلم‎های متفاوت حمایت می‌کنند و قابل قدردانی هستند.در خیلی از فیلم‌ها مفهوم تهیه‌کنندگی از بین رفته است زیرا هر فیلم‌سازی همراه با فیلم‌نامه باید سرمایه گذار هم معرفی کند و من واقعا نمی‌دانم نقش تهیه کننده در این میان چیست پس تهیه کنندگانی که از این فیلم‌ها حمایت می‌کنند، تهیه‌کنندگان واقعی سینمای مستقل ایران هستند».

رخشان بنی‌اعتماد در پایان گفت: «مجموعا بازی های فیلم کنترل شده و شخصیت ها قوام یافته و باور پذیر هستند ، بخصوص شخصیت جوان مذهبی فیلم که نمونه قابل باورتری از آن در فیلم‌های دیگر ایرانی که دیده‌ام سراغ ندارم».

برچسب‌ها: