هنروتجربه:میشل آزاناویسوس کارگردان سرشناس فرانسوی  و برنده جایزه اسکار به عنوان رییس هیات داوران بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم سارایوو انتخاب شد.

بیست و ششمین دوره جشنواره سارایوو را که از ۱۴ تا ۲۱ آگوست ۲۰۲۰ (۲۴ تا ۳۱ تیر ۱۳۹۹) برگزار می‌شود.آزاناویسوس سال ۲۰۱۴ با فیلم «جستجو» در جشنواره سارایوو حضور داشت.

کریستی پویو در سال ۲۰۱۰، آری فولمان در سال ۲۰۱۱، کورنل موندراکزو در سال ۲۰۱۲، دنیس تانوویچ در سال ۲۰۱۳، بلا تار در سال ۲۰۱۴، کالین پیتر نتسر در سال ۲۰۱۵، الیا سلیمان در سال ۲۰۱۶، مایکل فرانکو در سال ۲۰۱۷، اصغر فرهادی در سال ۲۰۱۸ و روبن اوستلوند در سال ۲۰۱۹ ریاست جشنواره فیلم سارایوو را برعهده داشتند.

میرساد پوریواترا مدیر جشنواره فیلم سارایوو از آزاناویسوس به عنوان کارگردانی مولف یاد کرد که بابت بیان قوی آثارش شناخته می‌شود :«او در هزاره جدید با فیلم “هنرمند” موجب شد تا همه جهان از یک فرمت به ظاهر منسوخ شده –  فیلم صامت – دوباره لذت ببرند».

جدیدترین فیلم آزاناویسوس «پرنس گم شده» با بازی عمر سای است که هفته پیش در فرانسه اکران شد و از هفته‌های آینده در دیگر کشورهای اروپایی روی پرده می‌رود. این فیلم‌ساز در عین حال در حال کار بر روی یک فیلم انیمیشن بلند بر مبنای نوشته‌های ژان کلود گرومبرگ است.

 

ورایتی