هنروتجربه: پانزدهمین دوره‌ چشم‌انداز سینمای مغرب و خاورمیانه در فرانسه برگزار می‌شود.

جشنواره‌ فرانسوی پانورامای سینمای مغرب و خاورمیانه، در پانزدهمین دوره‌اش بخشی را به مرور سینمای ایران اختصاص داده است.این جشنواره که ویژه نمایش و شناساندن فیلم‌های کشورهای منطقه‌ خاورمیانه و شمال آفریقا در پاریس و حومه‌ شمال آن (شهر سن‌دنی) است، در این دوره‌اش فیلم‌های مستند، داستانی بلند و هم‌چنین فیلم‌های کوتاه ایرانی را در ماه مارس به نمایش می‌گذارد.

در این دوره از جشنواره قصیده گلمکانی انتخاب فیلم‌های کوتاه کارگردان‌های زن ایرانی را بر عهده داشته‌است.«بدل» (روناک جعفری)، مستند «تستری که در آن زندگی می‌کردم» (روژین شفیعی)، انیمیشن «لحظه‌ها و ابدیت» (یاسمن حسنی)، «شخصی» (سونیا حداد)، «گذار» (طنین ترابی) و «آگهی فروش» (قصیده گلمکانی) آثار کوتاهی هستند که در این رویداد سینمایی برپرده می‌روند.

ازجمله فیلم‌های بلندی هم که در این جشنواره به نمایش در می‌آیند،می‌توان به «هندی و هرمز» (عباس امینی) و« یلدا»(مسعودبخشی) اشاره کرد.

از برنامه‌های جانبی دیگر این جشنواره  میزگردی با عنوان «چهره‌های الهام‌بخش زنانه در سینما» با حضور قصیده گلمکانی و سینماگران و محققانی چون کلوتید لو‌‌پاله مراند، امنا مرابت و بامشاد پوروالی است.

پانزدهمین دوره‌ چشم‌انداز سینمای مغرب و خاورمیانه از سیزدهم اسفند تا دوم فروردین در پاریس و سن‌دنی فرانسه برگزار می‌شود.